Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 10 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Hannibal 2001

Hannibal 2001

His genius undeniable. His evil, unspeakable.Feb. 08, 2001United States131 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Hannibal Lecter arriti t’i shpëtonte mbikëqyrjes së azilit në Baltimore dhe mbërriti në Firence; gjatë fshehjes së tij, ai ishte në gjendje të vlerësonte kënaqësitë e artit. Por agjenti federal Clarice Starling, e pezulluar nga zyra për vrasjen e pesë personave në një veprim, nuk e ka harruar atë. Edhe Mason Verger, i cili i shpëtoi tërbimit vrasës të Hanibalit, nuk e ka harruar atë: me të vërtetë, ai së shpejti e kupton se për ta joshur në një kurth ai duhet ta përdorë vetë Clarice si karrem …

 

Shënim rreth filmit me titra shqip:- Hannibal 2001

Që zemra e aventurave të Lecter dhe Clarice është “historia e tyre e dashurisë” ishte e qartë nga filmi i Demme. Megjithatë, këtu gjithçka bëhet tepër e qartë: edhe sepse në fillim Scott na mashtron, dhe pastaj në vend të kësaj e rikthen historinë përsëri në shinat (dhe në perspektivën) e “Kanibalit”.

Faji i regjisorit anglez është se ai u kufizua në drejtimin e episodit të një seriali, pa marrë në zotërim ato elementë që mund të shndërronin sagën bazuar në romanet e Thomas Harris në një film personal.

Ai padyshim që i njeh gjërat e tij, veçanërisht në skenat e aksionit; por në mënyrë të barabartë padyshim që ai luan me sjellje dinake dhe të bukura, duke prekur paketimin e llakuar. Rezultati nuk është i frikshëm dhe madje edhe më pak shqetësues; nuk jep tronditje ose dyshime, dhe madje nuk merr rrezikun e gore (dhe nuk është e qartë pse, sipas disa, ajo duhet të ishte e ndaluar). Përfundon duke qenë një “film aktori”, i dominuar nga një Hopkins i përkryer dhe dinak, i cili ka shndërruar një përbindësh në një hero të kohërave tona.

Hannibal 2001
Hannibal 2001
Hannibal 2001
Hannibal 2001
Hannibal 2001
Hannibal 2001
Hannibal 2001
Hannibal 2001
Titulli origjinal Hannibal
Vlerësimi IMDb 6.8 259,385 vota
Vlerësimi TMDb 6.7 3,352 vota

Regjizori

Ridley Scott
Regjizori

Aktorët

Anthony Hopkins isDr. Hannibal Lecter
Dr. Hannibal Lecter
Julianne Moore isClarice M. Starling
Clarice M. Starling
Gary Oldman isMason Verger
Mason Verger
Ray Liotta isPaul Krendler
Paul Krendler
Giancarlo Giannini isInsp. Renaldo Pazzi
Insp. Renaldo Pazzi
Zeljko Ivanek isDr. Cordell Doemling
Dr. Cordell Doemling
Frankie Faison isBarney Matthews
Barney Matthews
Francesca Neri isAllegra Pazzi
Allegra Pazzi
Hazelle Goodman isEvelda Drumgo
Evelda Drumgo
David Andrews isFBI Agent Pearsall
FBI Agent Pearsall
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Betrayed 1988
King Arthur: Legend of the Sword (2017) me Titra Shqip
Prom Night 2008
Children of Men (2006)
Syriana 2005
Captive (2021)
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1998
Capote 2005 me Titra Shqip
Barbershop: The Next Cut 2016
Bad Moon 1996
Moxie 2021
Spider-Man: Homecoming (2017) me Titra Shqip