Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 181 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.ws
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4embedsb.com
Halloween Kills (2021) me Titra Shqip

Halloween Kills (2021) me Titra Shqip

E keqja vdes sonte.Oct. 14, 2021United Kingdom105 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Nata e Halloween që shënoi kthimin e Michael Myers nuk ka mbaruar ende. Disa minuta pasi Laurie Strode, vajza Karen dhe mbesa Allyson lënë përbindëshin e maskuar Michael Myers të bllokuar dhe të përfshirë nga flakët në bodrumin e shtëpisë së Laurie, ajo dërgohet me urgjencë në spital sepse është plagosur rëndë, por është e bindur se më në fund ka vrarë persekutorin e saj të përjetshëm. Me Por kur Michael arrin të çlirohet nga kurthi i Laurie, fillon përsëri rituali i tij i gjakderdhjes. Ndërsa lufton me dhimbjen dhe përgatitet të mbrohet kundër tij, Laurie bind të gjithë Haddonfield të rebelohen kundër këtij përbindëshi të pandalshëm. Gratë Strode bashkohen me të mbijetuarat e tjera të tërbimit të parë të Michael dhe vendosin t’i marrin gjërat në duart e tyre, duke formuar një grup vigjilentësh të cilët synojnë të gjuajnë Michael, një herë e përgjithmonë. E keqja do të vdes sonte.

 

 

Halloween Kills – Për çfarë bëhet fjalë?

Drejtuar nga David Gordon Green dhe shkruar nga i njëjti me Scott Teems dhe Danny McBride duke filluar nga personazhet e krijuar nga John Carpenter dhe Debra Hill, Halloween Kills fillon historinë ku Halloween, filmi i vitit 2018 që ka mbledhur mbi 250 milionë dollarë, u ndal në mbarë botën dhe u bë kapitulli më fitimprurës i ekskluzivitetit i filluar nga Carpenter në 1978, duke vendosur gjithashtu rekordin e parë të arkave të fundjavës për një film horror me një grua. Natën e Halloween -it Michael Myers u kthye dhe nuk ka mbaruar ende. Disa minuta pasi Laurie Strode, vajza Karen dhe mbesa Allyson lënë Michael Myers për të djegur në bodrumin e Laurie, Laurie dërgohet me urgjencë në spital me plagë të thella, por e bindur se ajo më në fund ka vrarë atë që e mundon nga jeta. Michael, megjithatë, arrin të çlirohet nga kurthi i Laurie dhe është më i vendosur se kurrë për të vazhduar masakrën e tij. Ndërsa Laurie lufton dhimbjen e saj dhe përgatitet të mbrojë veten edhe një herë, ajo frymëzon të gjithë Haddonfield të ngrenë kokën dhe të rebelohen kundër vrasësit serial të pandalshëm. Dhe kjo është mënyra se si Strodes bashkohet me një grup të mbijetuarish të tjerë të tërbimit fillestar të Michael në vendosjen për të marrë gjërat në duart e tyre dhe për të formuar një ekip vigjilentësh të gatshëm për të ndaluar Michael një herë e përgjithmonë.

 

Me fotografi nga Michael Simmonds, dizajn prodhimi nga Richard A. Wright, kostume nga Emily Gunshor dhe muzikë nga Cody Carpenter dhe Daniel Davies, Halloween Kills është filmi i dytë në atë që është një trilogji për regjisorin që filloi në 2018. me Halloween dhe e destinuar për të përfunduar me Halloween Ends. Green shpjegoi: “Ndërsa në Halloween ne pamë sesi gjatë dyzet viteve të mëparshme tërbimi i Myers kishte lënë shenja të thella në Laurie dhe kishte ndikuar në familjen e saj, në Halloween Kills ne donim të tregonim se si veprimet e Myers kanë ndikuar edhe në të. Këtë herë, Laurie nuk po lufton të keqen vetëm, por ka të gjithë Haddonfield në anën e saj, e cila doli në fushë për të qëndruar pranë saj dhe për ta çliruar veten përgjithmonë nga masakra e Myers. ”

“Me shkrimtarët e tjerë, vendosa – vazhdoi drejtori – të filloja historinë disa sekonda nga përfundimi i kapitullit të mëparshëm. Ne u argëtuam duke përzier kartat. Ndërsa Laurie, vajza dhe mbesa e saj dinë për Myers dhe kthimin e tij, Haddonfield ende nuk është në dijeni të saj. Kjo i jep historisë një atmosferë të paparë, aq të fuqishme sa është plot energji. Në një përzierje të dramës dhe thrillerit të tmerrshëm, ne nuk kemi harruar momentet më të lehta, interlude komike që shërbejnë gjithashtu për të tërhequr vëmendjen nga vrasjet brutale “.

Halloween Kills (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Halloween Kills
Vlerësimi IMDb 7.5 1,271 vota
Vlerësimi TMDb 7.9 17 vota

Regjizori

Aktorët

Jamie Lee Curtis isLaurie Strode
Laurie Strode
Judy Greer isKaren Nelson
Karen Nelson
Andi Matichak isAllyson Nelson
Allyson Nelson
Kyle Richards isLindsey Wallace
Lindsey Wallace
Nancy Stephens isNurse Marion
Nurse Marion
Charles Cyphers isLeigh Brackett
Leigh Brackett
Nick Castle isMichael Myers / The Shape
Michael Myers / The Shape
James Jude Courtney isMichael Myers
Michael Myers
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Radhe: Your Most Wanted Bhai (2021)
The Lazarus Project (2008) me Titra Shqip
V/H/S/2 (2013) me Titra Shqip
My Name Is Bruce 2007
Mirrors 2 (2010) me Titra Shqip
Kickboxer 1989
The Boondock Saints II: All Saints Day 2009
The Boy Next Door (2015) me Titra Shqip
Alien: Covenant (2017) me Titra Shqip
Antidote (2021) me Titra Shqip
Dial 100 (2021) me Titra Shqip
A Dangerous Method 2011