Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 9 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) me Titra Shqip

Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) me Titra Shqip

Padyshim.Apr. 19, 2017USA137 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Ndërsa përballen me misterin rreth origjinës së vërtetë të Peter Quill, Gardianët e Galaksisë do të duhet të luftojnë për të mbajtur ekipin e tyre së bashku. Grupi i heronjve do të duhet të bashkohet me armiqtë e vjetër dhe mund të mbështetet në ndihmën e aleatëve të papritur.

 

 

Guardians of the Galaxy Vol. 2 – Disa fjalë më shumë.

Drejtuar dhe skenarizuar nga James Gunn, Guardians of the Galaxy Vol. 2 fillon historinë e tij menjëherë pas ngjarjeve të paraqitura në Guardians of the Galaxy 2014, blockbuster amerikan i verës 2014. Peter Quill i pavëmendshëm, i njohur si Star Lord, dhe grupi i tij i heronjve ekscentrik shpëtuan planetin Xandar dhe banorët e tij dhe, sapo morën famë dhe popullaritet, ata filluan të fluturojnë si mercenarë në hapësirë ​​për të mbrojtur universin. Me një unitet të ri “të njohur”, grupi i heronjve, megjithatë, e gjejnë veten që duhet të arrijnë në cepat e panjohur të hapësirës për të zbuluar origjinën e vërtetë të Peter Quill, duke gjetur aleatë të rinj dhe armiq të vjetër për t’u përballur gjatë rrugës.

 

Me drejtimin e fotografisë nga Henry Braham, dizajn prodhimi nga Scott Chambliss, kostume nga Judianna Makovsly dhe muzikë origjinale e kompozuar nga Tyler Bates, Guardians of the Galaxy Vol. 2 bazohet në personazhe të njohura nga universi komik Marvel, i lindur në 1969 nga Arnold Drake dhe Gene Colan dhe i paraqitur si një ekip heronjsh të shekullit të 31 -të, i përbërë nga heronj secili specifik për llojin e vet. Guardians of the Galaxy Vol. 2, si dhe Guardians of the Galaxy, i përkasin të ashtuquajturës fazë e dytë (kinematografike) Marvel por ndryshon nga çdo projekt tjetër për shkak të toneve të tij shpesh komike dhe ekscentrike. Regjisori James Gunn kujton: “Për mua ishte shumë e këndshme dhe e kënaqshme suksesi që vëllimi i parë takoi në kinematë në të gjithë botën: ishte një shenjë se ne kishim shënuar. Episodi i parë kishte të bënte me një grup të panjohurish të detyruar të njihen dhe të kuptojnë se si të bashkohen. Ndoshta ishte pikërisht ky aspekt që përcaktoi suksesin e tij: një gamë e gjerë spektatorësh mund ta njihnin veten në larminë e përbërësve individualë, nga fëmijët tek prindërit dhe gjyshërit, nga Tajlanda në Amerikën e Jugut “.

Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) me Titra Shqip
Titulli origjinal Guardians of the Galaxy Vol. 2
Vlerësimi IMDb 7.6 607,685 vota
Vlerësimi TMDb 7.6 17,081 vota

Regjizori

James Gunn
Regjizori

Aktorët

Chris Pratt isPeter Quill / Star-Lord
Peter Quill / Star-Lord
Dave Bautista isDrax the Destroyer
Drax the Destroyer
Vin Diesel isBaby Groot (voice)
Baby Groot (voice)
Bradley Cooper isRocket (voice)
Rocket (voice)
Michael Rooker isYondu Udonta
Yondu Udonta
Sylvester Stallone isStakar Ogord
Stakar Ogord
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Legend of Hei (2019)
Kickboxer 1989
Death Racers (2008) me Titra Shqip
Superman: Unbound (2013) me Titra Shqip
Oxygen (2021)
Aladdin (1992) me Titra Shqip
Avatar (2009)
Bloodsport II 1996
Trollhunters: Rise of the Titans (2021) me Titra Shqip
Dark Skies (2013) me Titra Shqip
Scooby-Doo! The Sword and the Scoob (2021) me Titra Shqip
Aliens (1986) me Titra Shqip