Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 18 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Guardians of the Galaxy (2014) me Titra Shqip

Guardians of the Galaxy (2014) me Titra Shqip

Të gjithë heronjtë fillojnë diku.Jul. 30, 2014USA121 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Aventurieri i pacipë Peter Quill e gjen veten objekt i një gjuetie të pamëshirshme pasi vodhi një sferë misterioze të lakmuar nga Ronan, një i keq i fuqishëm që kërcënon të gjithë universin. Për t’iu shmangur Ronanit gjithnjë e më këmbëngulës, Quill detyrohet të bashkohet me një kuartet keqbërësish alienësh para se të zbulojë se cila është fuqia e vërtetë e sferës dhe të kuptojë se ai ka fatin e të gjithë galaktikës në duart e tij.

 

 

Guardians of the Galaxy – Disa fjalë më shumë.

Drejtuar nga James Gunn dhe shkruar nga regjisori me Nicole Perlman, Guardians of the Galaxy sjell në ekranin e madh super-heronjtë e komikeve Marvel, krijuar nga Arnold Drake dhe Gene Colan dhe u shfaqën për herë të parë në Marvel Super-Heroes numrin 18 në janar. 1969, dhe tregon historinë e Peter Quill, një aventurier i gjuajtur nga gjuetarët e shpërblimeve për vjedhjen e një sfere misterioze, të pajisur me fuqi të jashtëzakonshme dhe të lakmuar nga Ronani i keq. I detyruar të bëjë aleancë me katër alienë të ndryshëm (rakuni Rocket, Groot humanoid, Gamora enigmatike dhe Drax shkatërruesi), Peter do të udhëheqë ekipin e tij të pamundur në një betejë të dëshpëruar për të shpëtuar fatin e galaktikës.

Krijuar në vitin 1969, Guardians of the Galaxy nuk janë asgjë më shumë se një ekip heronjsh të shekullit 31, secili prej tyre përfaqësuesi më i fundit i llojit të vet. Edhe pse historitë e Gardianëve të parë përshtaten në një përshtatje filmi, Gunn zgjodhi që filmi i tij të sillte në ekran historitë e ekipit të dytë të Luftëtarve, të nënshkruar në vitin 2008 nga Dan Abnett dhe Andy Lanning dhe të konsideruar si një ringjallje të origjinalit. Përzierja e humorit, emocioneve dhe efekteve speciale, Guardians of the Galaxy mbështetet në drejtimin e fotografisë të Ben Davis, në setet e Charles Wood, në kostumet e Alexandra Byrne dhe muzikën e Tyler Bates.

Guardians of the Galaxy (2014) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy (2014) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy (2014) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy (2014) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy (2014) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy (2014) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy (2014) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy (2014) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy (2014) me Titra Shqip
Guardians of the Galaxy (2014) me Titra Shqip
Titulli origjinal Guardians of the Galaxy
Vlerësimi IMDb 8 1,090,220 vota
Vlerësimi TMDb 7.9 23,056 vota

Regjizori

James Gunn
Regjizori

Aktorët

Chris Pratt isPeter Quill / Star-Lord
Peter Quill / Star-Lord
Dave Bautista isDrax the Destroyer
Drax the Destroyer
Vin Diesel isGroot (voice)
Groot (voice)
Bradley Cooper isRocket (voice)
Rocket (voice)
Lee Pace isRonan the Accuser
Ronan the Accuser
Michael Rooker isYondu Udonta
Yondu Udonta
John C. Reilly isCorpsman Dey
Corpsman Dey
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Avengers: Age of Ultron (2015) me Titra Shqip
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny (2016) me Titra Shqip
Star Trek Into Darkness (2013) me Titra Shqip
King Arthur: Legend of the Sword (2017) me Titra Shqip
SAS: Red Notice 2021
The Hunted (2003) me Titra Shqip
Sweet Girl (2021) me Titra Shqip
Those Who Wish Me Dead (2021)
Jurassic World: Fallen Kingdom (2018) me Titra Shqip
Joe Bell (2021) me Titra Shqip
Face/Off (1997) me Titra Shqip
The Bourne Legacy 2012