Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 210 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
GoodFellas (1990) me Titra Shqip

GoodFellas (1990) me Titra Shqip

Tre dekada jete në mafie.Sep. 12, 1990United States145 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
5 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Henry Hill tregon historinë e tij si një gangster nga kur, si një djalë i ri, shikonte bosët e lagjes. Kështu fillon të frekuentojë mjedisin ku James, Tommy dhe Paul e prezantojnë atë me krimin. Ndërkohë Henry është martuar me një vajzë hebre, e cila është injorante për profesionin e saj të vërtetë, por që gradualisht do të ngatërrohet në biznesin e burrit të saj. I turpëruar dhe nga frika e eleminimit, Henry vendos të “këndojë” me FBI. Me këtë film, Scorsese trajton mjedisin mafioz Italo-Amerikan të përshkruar tashmë në Mean Street. Ndërtuar në tempin e sinkopuar të këngëve në kolonën zanore që ndjekin njëri-tjetrin me breshëri, filmi hedh poshtë, duke i deformuar ato, vendet e zakonshme të zhanrit, duke përzier paranojën dhe dhunën për të na kthyer një foto, paradoksalisht, më të vërtetë se realiteti. Një turne force për syrin dhe mendjen e spektatorit, Goodfellas vë në skenë aftësi teknike mjeshtërore dhe inteligjencë regjisore.

 

Çmimi i Regjisorit në Festivalin e Filmit në Kanë.

GoodFellas (1990) me Titra Shqip
GoodFellas (1990) me Titra Shqip
GoodFellas (1990) me Titra Shqip
GoodFellas (1990) me Titra Shqip
GoodFellas (1990) me Titra Shqip
GoodFellas (1990) me Titra Shqip
GoodFellas (1990) me Titra Shqip
GoodFellas (1990) me Titra Shqip
GoodFellas (1990) me Titra Shqip
GoodFellas (1990) me Titra Shqip
Titulli origjinal GoodFellas
Vlerësimi IMDb 8.7 1,049,479 vota
Vlerësimi TMDb 8.5 9,057 vota

Regjizori

Aktorët

Ray Liotta isHenry Hill
Henry Hill
Robert De Niro isJames Conway
James Conway
Joe Pesci isTommy DeVito
Tommy DeVito
Lorraine Bracco isKaren Hill
Karen Hill
Paul Sorvino isPaul Cicero
Paul Cicero
Frank Sivero isFrankie Carbone
Frankie Carbone
Tony Darrow isSonny Bunz
Sonny Bunz
Mike Starr isFrenchy
Frenchy
Frank Vincent isBilly Batts
Billy Batts
Chuck Low isMorris Kessler
Morris Kessler
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Supernova (2021) me Titra Shqip
Madison 2001
Habit (2021) me Titra Shqip
The Hollow Point (2016) me Titra Shqip
Yakuza and The Family (2021)
The Starling (2021) me Titra Shqip
Children of Men (2006)
Sniper 3 2004
Modern Times (1936) me Titra Shqip
Fifty Shades Darker (2017) me Titra Shqip
Love Is Strange (2014) me Titra Shqip
Hitman: Agent 47 (2015) me Titra Shqip