Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 32 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Godzilla: King of the Monsters 2019

Godzilla: King of the Monsters 2019

Long live the king.May. 29, 2019United States132 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Anëtarët e agjensisë kripto-zoologjike Monark luftojnë kundër një serie monstrash me përmasa çnjerëzore. Midis krijesave ekziston edhe Godzilla, i cili përplaset me Mothra, Rodan dhe nemezinë e tij të fundit: Ghidorah, një përbindësh me tre koka. Luftimi i monstrave dhe epërsia e tyre do të thotë që njerëzimi të shpëtojë fatin e tërë species, e cila tani duket se varet nga një fije.

 

Godzilla: King of the Monsters 2019 – Për çfarë flet?

Drejtuar nga Michael Dougherty dhe shkruar nga ai me Zach Shields, Godzilla II: King of the Monsters tregon përpjekjen heroike të agjensisë kripto-zoologjike Monark dhe anëtarët e saj, për të përballuar një bateri monstrash me dimensione mbresëlënëse, përfshirë Godzilla të fuqishëm, i cili do të përplaset me Mothra, Rodan dhe nemezinë e tij ekstreme, Ghidorah me tre koka. Kur këto super specie antike – deri atëherë mendoheshin vetëm si legjenda – të rikthehen në jetë, ata do të luftojnë për epërsi duke vënë në rrezik ekzistencën e racës njerëzore.

Me drejtimin e fotografisë nga Lawrence Sher, setet nga Scott Chambliss, kostumet nga Louise Mingenbach dhe muzikën nga Bear McCreary, Godzilla II: King of the Monsters përfaqëson kapitullin e tretë pas Godzilla dhe Kong: Ishulli Skull i universit Monsterverse i lindur nga përpjekjet e përbashkëta të Warner Bros. dhe Legendary Pictures për të ringjallur zhanrin e filmit me krijesa gjigande monstruoze të lidhura me kulturën pop në qendër të tij. Dougherty vuri në dukje: “Në histori takojmë disa nga monstrat më të mëdhenj dhe më të këqij në kinema, në qendër të një beteje të vërtetë për të ardhmen e planetit tonë dhe njerëzimit.

Filmat në lidhje me aventurat e Godzilla kishin diçka mitike dhe alegorike, e cila kontribuoi në suksesin e krijesës, i lindur në mendjen e japonezëve të Toho në 1954, pas shpërthimit të bombave atomike në Nagasaki dhe Hiroshima.

Godzilla ka qenë gjithmonë më shumë se një përbindësh. Shkatërrues, shpëtimtar, ikonë apo mbret, Godzilla ka pësuar evolucione të lidhura me ndryshimet shoqërore, politike dhe ekologjike të periudhës historike në të cilën kanë lindur filmat e tij.Megjithëse filma të tillë si Godzilla II: King of the Monsters shihen si diçka komerciale, është e pamohueshme që ato përmbajnë metafora dhe paralajmërime të rëndësishme Ne tregojmë se si, duke u përpjekur shumë kundër natyrës, ajo shkon drejt një pike pa kthim nga pasojat katastrofike “.

Godzilla: King of the Monsters 2019
Godzilla: King of the Monsters 2019
Godzilla: King of the Monsters 2019
Godzilla: King of the Monsters 2019
Godzilla: King of the Monsters 2019
Godzilla: King of the Monsters 2019
Godzilla: King of the Monsters 2019
Godzilla: King of the Monsters 2019
Godzilla: King of the Monsters 2019
Godzilla: King of the Monsters 2019
Titulli origjinal Godzilla: King of the Monsters
Vlerësimi IMDb 6 158,602 vota
Vlerësimi TMDb 6.7 4,162 vota

Regjizori

Aktorët

Kyle Chandler isMark Russell
Mark Russell
Vera Farmiga isEmma Russell
Emma Russell
Millie Bobby Brown isMadison Russell
Madison Russell
Ken Watanabe isDr. Ishiro Serizawa
Dr. Ishiro Serizawa
Zhang Ziyi isDr. Ilene Chen / Dr. Ling
Dr. Ilene Chen / Dr. Ling
Bradley Whitford isDr. Rick Stanton
Dr. Rick Stanton
Sally Hawkins isDr. Vivienne Graham
Dr. Vivienne Graham
Charles Dance isAlan Jonah
Alan Jonah
Aisha Hinds isColonel Diane Foster
Colonel Diane Foster
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Hot Pursuit (2015) me Titra Shqip
Alien (1979) me Titra Shqip
Wonder Woman 1984 2020
Trollhunters: Rise of the Titans (2021) me Titra Shqip
The Assassin (2015) me Titra Shqip
Lazarus (2021) me Titra Shqip
Willy’s Wonderland 2021
Dark Phoenix 2019 me Titra Shqip
Wonder Woman 2017
Yakuza Princess (2021) me Titra Shqip
Spectral (2016) me Titra Shqip
Star Wars: The Rise of Skywalker 2019