Çfarë problemi ka?

KUJDES!! - Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Zgjidh Serverin 3887 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2fcom
  • Server 3embedsb.com
  • Server 4dood.ws
Eternals 2021 me Titra Shqip

Eternals 2021 me Titra Shqip

Ne fillim...Nov. 03, 2021USA157 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
6.4 5 vota

Përshkrimi i Filmit

Eternals janë një grup heronjsh mbinjerëzorë që kanë mbrojtur Tokën që nga agimi i njerëzimit. Kur krijesat monstruoze të quajtura Devijantë, që besohet se janë zhdukur prej kohësh, kthehen në mënyrë misterioze, të Përjetshmit duhet të mblidhen për të mbrojtur njerëzimin edhe një herë.

 

 

ETERNALS: KUSH JANË TË PËRJETSHMIT?

The Eternals, komiket origjinale të Jack Kirby të botuara për herë të parë në 1976, dhanë frymëzimin për Eternals. Historitë e Kirby ofruan një mundësi unike për të eksploruar periudha kohore ende “të virgjëra” dhe personazhe të ndryshëm në Marvel dhe për të gërmuar në epikën e pasur të Eternals.

 

Të Përjetshmit janë një racë alienësh të pavdekshëm, të cilët, nga planeti i largët Olimpia, mbërritën në Tokë miliona vjet më parë për të mbrojtur njerëzimin nga një racë e rrezikshme alienësh grabitqarë të quajtur Deviantë. Të Përjetshmit janë paralajmëruar për kërcënimin e paraqitur nga Deviantët nga Qiellorët, fuqitë supreme që u shfaqën fillimisht te Guardians of the Galaxy.

 

Të Përjetshmit në Tokë janë një grup i larmishëm dhe i fuqishëm individësh, një kombinim unik i mendimtarëve dhe luftëtarëve, të cilët ndajnë të njëjtën energji kozmike, energji që manifestohet me fuqi të ndryshme në secilin prej tyre). Kur të Përjetshmit punojnë si ekip, fuqitë e tyre plotësojnë njëra-tjetrën. Kur janë vetëm, të Përjetshmit sillen si çdo familje tjetër jofunksionale, duke mbështetur dhe debatuar në të njëjtën masë.

 

Historia e Eternals zhvillohet në dy periudha të ndryshme kohore. Një histori është vendosur në të kaluarën, kur Eternals vepronin si një ekip i frikshëm dhe një familje e lidhur ngushtë. Komploti i dytë është i ankoruar në të tashmen, kur grupi, tani i copëtuar dhe i ndarë, është i kënaqur të jetojë mes njerëzve duke u fshehur për mirë. Kërcënimi i Deviantëve, të cilët edhe një herë përfaqësojnë një rrezik për mbijetesën e qenieve njerëzore, nënkupton që të Përjetshmit të lënë mënjanë dallimet e tyre dhe të bëhen përsëri një grup koheziv.

 

Nate Moore, producenti i Eternals së bashku me Kevin Feige, është ndër ata që mbështetën vendimin për të futur personazhet e Eternals në Universin Kinematik Marvel. “Ne duam që audienca të zbulojë një pjesë të universit Marvel që nuk e kanë parë kurrë më parë,” tha ai. “Ne duam që ata të zbulojë një mitologji që kombinon aspekte të fantashkencës me njëfarë humaniteti. Dhe ne duam që ata të takojë dhjetë heronj me të cilët mund të sintonizohen dhe të lidhen.”

Eternals 2021 me Titra Shqip
Eternals 2021 me Titra Shqip
Eternals 2021 me Titra Shqip
Eternals 2021 me Titra Shqip
Eternals 2021 me Titra Shqip
Eternals 2021 me Titra Shqip
Eternals 2021 me Titra Shqip
Titulli origjinal Eternals
Vlerësimi IMDb 6.9 91,923 vota
Vlerësimi TMDb 7.1 1,013 vota

Regjizori

Chloé Zhao
Regjizori

Aktorët

Shpërndarë6

Tituj të Ngjashëm

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) me Titra Shqip
Out of Reach 2004
Sniper: Legacy 2014
Whiteout (2009) me Titra Shqip
Elite Squad: The Enemy Within 2010
Bloodsport: The Dark Kumite 1999
Settlers (2021) me Titra Shqip
Harry Potter and the Philosopher’s Stone (2001)
Aliens in the Attic (2009) me Titra Shqip
Don 2006 me Titra Shqip
Boonie Bears: The Wild Life (2021) me Titra Shqip
A Man Apart (2003) me Titra Shqip