Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 143 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Edge of the World (2021) me Titra Shqip

Edge of the World (2021) me Titra Shqip

Historia e vërtetë që frymëzoi 'Njeriu që do të ishte mbreti'Jun. 21, 2021United States104 Min.N/A
Vlerësimi juaj: 0
8 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Në 1839, Sir James Brooke u largua nga Anglia Viktoriane për të eksploruar Borneo. Pas një sulmi pirat, ai bashkohet me princat rivalë për të pushtuar një fortesë rebele. Për të shpëtuar të burgosurit nga prerja e kokave, James pranon të kurorëzohet Rajah. Ai gjithashtu i kërkon marinës mbretërore një anije me avull për të luftuar armiqtë, por britanikët në këmbim pretendojnë ta bëjnë mbretërinë e tij një koloni. Përballë një sulmi të ri dhe të përgjakshëm, në mënyrë që të shpëtojë njerëzit e tij, James duhet të lirohet nga sjelljet e tij angleze dhe të përqafojë jetën e egër të xhunglës.

Edge of the World (2021) me Titra Shqip
Edge of the World (2021) me Titra Shqip
Edge of the World (2021) me Titra Shqip
Edge of the World (2021) me Titra Shqip
Edge of the World (2021) me Titra Shqip
Edge of the World (2021) me Titra Shqip
Edge of the World (2021) me Titra Shqip
Edge of the World (2021) me Titra Shqip
Edge of the World (2021) me Titra Shqip
Edge of the World (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Edge of the World
Vlerësimi IMDb 5 380 vota

Regjizori

Aktorët

Jonathan Rhys Meyers isSir James Brooke
Sir James Brooke
Josie Ho isMadame Lim
Madame Lim
Hannah New isElizabeth Crookshank
Elizabeth Crookshank
Ralph Ineson isSir Edward Beech
Sir Edward Beech
Bront Palarae isPengiran Indera Mahkota
Pengiran Indera Mahkota
Dato' Rahim Razali isSultan of Brunei
Sultan of Brunei
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Active Shooter 2020
Prometheus (2012) me Titra Shqip
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) me Titra Shqip
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984
Jumper 2008
Sweet Girl (2021) me Titra Shqip
Seoul Searching (2015) me Titra Shqip
Disclosure 1994
The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) me Titra Shqip
Stargirl (2020) me Titra Shqip
Fasten Your Seatbelts (2014) me Titra Shqip
Fifty Shades Freed (2018) me Titra Shqip