Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 141 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Dune (1984) me Titra Shqip

Dune (1984) me Titra Shqip

Një botë përtej përvojës suaj, përtej imagjinatës suaj.Dec. 14, 1984USA137 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Në vitin 10.191, Rrethi Shoqeror i fuqishëm hapësinor i besoi familjes Atreides qeverinë e planetit të fuqishëm Dune, një rezervë krejtësisht jo miqësore, por e rëndësishme e “melange”, një drogë që ka fuqinë përrallore për të zgjatur jetën në një mënyrë të jashtëzakonshme. Sidoqoftë, Atreidët shkatërrohen nga Baroni i keq dhe i pamëshirshëm Arkonnen; mbijeton, së bashku me nënën e tij, vetëm Pauli i vogël, i cili ka trashëguar fuqi të jashtëzakonshme nga babai i tij …

 

 

Shënim

Nga saga e famshme e nënshkruar nga Frank Herbert, këtu është një kult i vërtetë i destinuar për të gjithë adhuruesit e regjisorit David Lynch, i cili lëviz me lehtësi midis trillimeve shkencore dhe rasteve mistike. Manipuluar gjerësisht nga prodhuesi De Laurentis, dhe për këtë arsye ka plot ndërprerje (pasi të gjitha ngjarjet e sagës Herbert u shfarosën), megjithatë ruan momente të lumtura.

Dune (1984) me Titra Shqip
Dune (1984) me Titra Shqip
Dune (1984) me Titra Shqip
Dune (1984) me Titra Shqip
Dune (1984) me Titra Shqip
Dune (1984) me Titra Shqip
Dune (1984) me Titra Shqip
Dune (1984) me Titra Shqip
Dune (1984) me Titra Shqip
Dune (1984) me Titra Shqip
Titulli origjinal Dune
Vlerësimi IMDb 6.4 137,014 vota
Vlerësimi TMDb 6.3 1,820 vota

Regjizori

David Lynch
Regjizori

Aktorët

Kyle MacLachlan isPaul Atreides
Paul Atreides
Francesca Annis isLady Jessica
Lady Jessica
Patrick Stewart isGurney Halleck
Gurney Halleck
Linda Hunt isShadout Mapes
Shadout Mapes
José Ferrer isPadisha Emperor Shaddam IV
Padisha Emperor Shaddam IV
Leonardo Cimino isThe Baron's Doctor
The Baron's Doctor
Freddie Jones isThufir Hawat
Thufir Hawat
Brad Dourif isPiter De Vries
Piter De Vries
Richard Jordan isDuncan Idaho
Duncan Idaho
Virginia Madsen isPrincess Irulan
Princess Irulan
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Kickboxer 4: The Aggressor 1994
Rambo III (1988) me Titra Shqip
The Transporter Refueled (2015) me Titra Shqip
Iron Man (2008) me Titra Shqip
The Crow (1994) me Titra Shqip
Spider-Man: Homecoming (2017) me Titra Shqip
Transformers: Age of Extinction 2014
I’m for the Hippopotamus (1979) me Titra Shqip
No Time to Die (2021) me Titra Shqip
Star Wars: The Rise of Skywalker 2019
Spider-Man: Far From Home (2019) me Titra Shqip
Avengers: Endgame 2019 me Titra Shqip