Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 638 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.cx
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Cruella (2021) me Titra Shqip

Cruella (2021) me Titra Shqip

Përshëndetje Botë Mizore.May. 26, 2021United States134 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
9 1 votë

Përshkrimi i Filmit

E reja Cruella De Mon është një stiliste në zhvillim, sa e bukur aq edhe rebele. Baronesha, drejtoresha e një shtëpie prestigjioze të modës, e lejon atë të dalë nga errësira dhe të kap suksesin.

 

Cruella (2021) – Për çfarë flet?

Drejtuar nga Craig Gillespie dhe skenar nga Dana Fox dhe Tony McNamara, Cruella ju çon në Londrën e viteve 1970 për të zbuluar historinë pas karakterit të Cruella de Mon, personazhit të keq nga filmi i animuar 101 Dalmatët.

Në mes të revolucionit punk rock, e zgjuar dhe e furishme, Estella po përpiqet të hap rrugën me vizionin e saj krijuese dhe origjinale. Së bashku me dy hajdutë të rinj, shokët e saj në keqbërje, ajo endet rrugëve të kryeqytetit anglez derisa modelet e saj magjepsëse tërheqin vëmendjen e Baroneshës von Hellman, një ikonë e vërtetë mode, eleganca e së cilës është e padiskutueshme.

Takimi midis dy grave, kaq të ndryshëme dhe të largëta, vë në lëvizje një seri ngjarjesh dhe zbulimesh që do ta çojnë Estelën të nxjerrë anën e saj të errët dhe ta shndërrojë atë në Cruella de Mon të frikësuar dhe hakmarrëse, e aftë të bëjë gjithçka për të qenë më e mira në modë.

Me drejtimin e fotografisë nga Nicolas Karakatsanis, setet nga Fiona Crombie, kostumet nga Jenny Beavan dhe muzikën nga Nicholas Britell, Cruella merr historinë e personazhit, e njohur për bollëkun e saj dhe prirjen e saj për kitsch, e cila për së pari u shfaq në librat e Dodie Smith në vitet 1950 dhe më pas u soll në kinema së pari nga filmi i animuar Disney në 1961 dhe pastaj nga Glenn Close në xhirimet të tij të veprimit të drejtpërdrejtë.

Cruella lindi në valën e suksesit të hasur nga Maleficent për të festuar antagonismin e Bukuroshes së Fjetur. Ashtu si Maleficent, Cruella është një nga anti-heronjtë më të dashur në botën e karikaturave, por dihet pak për të kaluarën e saj përveç faktit se ajo dikur ishte një shoqe shkolle e Anita, pronarja e 101 Dalmatëve.

Shkrimtarët thanë: “Cruella De Mon është pa dyshim personazhi më ikonik i personazheve të këqij të Disney sepse ajo është shumë e keqe.

Ekstroverse, elegante, manipuluese, devijuese dhe qartë pak e çmendur, këto e bëjnë atë një karakter që ju pëlqeni ta urreni: ajo është diçka si Hannibal Lecter i Disney.

Ne donim të tregonim se çfarë e bëri atë të tillë dhe çfarë arsye qëndron pas dëshirës së saj për të pasur një pallto të bërë me lëkurë dalmat. Qëllimi ynë ishte të përmbysnim pritjet e publikut për t’i ofruar atyre diçka krejt të re.

Pjesa më e madhe e historisë ndodh në Londrën e viteve 1970, një kohë trazirash të mëdha si në muzikë ashtu edhe në botën e modës për shkak të shfaqjes së lëvizjes punk. Në këtë kontekst, mund të shihet metamorfoza e Cruella-s nga një jetime e la Dickens në një anti-heroinë rebele, ndërmarrëse, të guximshme dhe të sofistikuar, e cila mëson të kuptojë se kush është në të vërtetë dhe të mbetet besnike ndaj vetes së saj “.

 

Cruella (2021) me Titra Shqip
Cruella (2021) me Titra Shqip
Cruella (2021) me Titra Shqip
Cruella (2021) me Titra Shqip
Cruella (2021) me Titra Shqip
Cruella (2021) me Titra Shqip
Cruella (2021) me Titra Shqip
Cruella (2021) me Titra Shqip
Cruella (2021) me Titra Shqip
Cruella (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Cruella
Vlerësimi IMDb 7.4 51,181 vota
Vlerësimi TMDb 8.7 2,473 vota

Regjizori

Aktorët

Emma Stone isEstella / Cruella
Estella / Cruella
Emma Thompson isThe Baroness
The Baroness
Joel Fry isJasper
Jasper
Mark Strong isJohn the Valet
John the Valet
Tipper Seifert-Cleveland isEstella (12 yrs)
Estella (12 yrs)
Emily Beecham isCatherine
Catherine
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

What Happened to Mr Cha? (2021) me Titra Shqip
30 Days Max (2020) me Titra Shqip
Wild Child 2008
Deadpool 2 2018
PAW Patrol: The Movie (2021) me Titra Shqip
Christmas with the Kranks (2004) me Titra Shqip
Piranha 3DD (2012) me Titra Shqip
The Prom 2020
Silk Road (2021) me Titra Shqip
DOMINO: Battle of the Bones (2021) me Titra Shqip
Thunder Force 2021
Changeling (2008) me Titra Shqip