Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 282 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.sx
  • Server 4fcom
Coming to America 1988

Coming to America 1988

The four funniest men in America are Eddie Murphy.Jun. 29, 1988United States117 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Akeem (Murphy) është trashëgimtari i fronit të një shteti afrikan imagjinar dhe shumë të pasur dhe babai i tij tashmë ka rregulluar martesën e tij me një vajzë të nënshtruar vendase. Por Akeem, i arsimuar në botën perëndimore, ka vendosur që ai dëshiron një grua që e do atë për veten e tij dhe jo për pozicionin e tij shoqëror. Për këtë ai shkon në Amerikë ku pretendon se është një student i dobët dhe, duke punuar si roje në një restorant fastfood, ai fiton zemrën e vajzës së pronarit të pasur, pavarësisht se vajza është fejuar tashmë me një “djalë mamaje” arrogant.

Coming to America 1988
Coming to America 1988
Coming to America 1988
Coming to America 1988
Coming to America 1988
Coming to America 1988
Coming to America 1988
Coming to America 1988
Coming to America 1988
Coming to America 1988
Titulli origjinal Coming to America
Vlerësimi IMDb 7.1 195,195 vota
Vlerësimi TMDb 6.8 3,104 vota

Regjizori

John Landis
Regjizori

Aktorët

Eddie Murphy isPrince Akeem / Clarence / Randy Watson / Saul
Prince Akeem / Clarence / Randy Watson / Saul
Arsenio Hall isSemmi / Extremely Ugly Girl / Morris / Reverend Brown
Semmi / Extremely Ugly Girl / Morris / Reverend Brown
James Earl Jones isKing Jaffe Joffer
King Jaffe Joffer
John Amos isCleo McDowell
Cleo McDowell
Shari Headley isLisa McDowell
Lisa McDowell
Eriq La Salle isDarryl Jenks
Darryl Jenks
Allison Dean isPatrice McDowell
Patrice McDowell
Madge Sinclair isQueen Aoleon
Queen Aoleon
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

Alex & Emma 2003
Romance on the Menu (2021)
Undine 2020
Cinema Paradiso (1988) me Titra Shqip
Life Stinks (1991) me Titra Shqip
Mainstream (2020)
Ride or Die (2021) me Titra Shqip
The Count (1916) me Titra Shqip
Frequently Asked Questions About Time Travel (2009) me Titra Shqip
Pretty Cool Too (2007) me Titra Shqip
Happily 2021
Room in Rome (2010) me Titra Shqip