Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 30 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.to
  • Server 4evoload.io
Come and See 1985

Come and See 1985

A RELENTLESS MASTERPIECE...Sep. 03, 1985Soviet Union142 Min.N/A
Vlerësimi juaj: 0
7 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Pushtimi i një fshati në Bjellorusi nga forcat gjermane dërgon Florya e vogël në pyll për t’u bashkuar me luftëtarët e lodhur të Rezistencës, kundër dëshirave të familjes së tij. Aty takon një vajzë, Glasha, e cila e shoqëron përsëri në fshatin e tij. Kur kthehet në shtëpi, Florya gjen familjen e tij dhe fshatarët e masakruar. Mbijetesa e tij e vazhdueshme mes mbeturinave brutale të luftës bëhet gjithnjë e më makth, një betejë midis dëshpërimit dhe shpresës.

Come and See 1985
Come and See 1985
Come and See 1985
Come and See 1985
Come and See 1985
Come and See 1985
Come and See 1985
Come and See 1985
Come and See 1985
Come and See 1985
Titulli origjinal Иди и смотри
Vlerësimi IMDb 8.3 63,451 vota
Vlerësimi TMDb 8.3 697 vota

Regjizori

Elem Klimov
Regjizori

Aktorët

Aleksei Kravchenko isFlyora (Florian Gaishun)
Flyora (Florian Gaishun)
Viktors Lorencs isGerman General
German General
Jüri Lumiste isGerman Officer
German Officer
Tatyana Shestakova isFlyora's mother
Flyora's mother
Aleksandr Berda ischief of staff of the partisan detachment
chief of staff of the partisan detachment
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

28 Hotel Rooms (2012) me Titra Shqip
Wind Chill (2007) me Titra Shqip
The Clovehitch Killer (2018)
Capote 2005 me Titra Shqip
Red Dot 2021
Winter Passing 2006 me Titra Shqip
The Cooler (2003)
Buddy Games 2020
My Salinger Year (2021) me Titra Shqip
Ex Drummer (2007) me Titra Shqip
Long Weekend (2009) me Titra Shqip
The Girl on the Train (2021) me Titra Shqip