Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 35 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Cinema Paradiso (1988) me Titra Shqip

Cinema Paradiso (1988) me Titra Shqip

Një celebrim i rinisë, miqësisë dhe magjisë së përjetshme të filmave.Nov. 17, 1988Italy124 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
9 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Ne jemi në periudhën e menjëhershme të pasluftës në Giancaldo, një qytet në Sicili. Salvatore i vogël futet në misteret e kinemasë nga projektuesi Alfredo dhe e zëvendëson atë pasi Alfredo është verbuar në një zjarr. Pasionit për kinemanë i shtohet edhe dashuria e dështuar për Elenën. Pas shërbimit të tij ushtarak Salvatore ndalet në Romë, ku arrin të hyjë në botën e kinemasë. Ai do të kthehet në qytet për funeralin e Alfredos; ai do të gjejë gjithçka ndryshe dhe një dhuratë nga shoku i tij i vjetër.

Cinema Paradiso (1988) me Titra Shqip
Cinema Paradiso (1988) me Titra Shqip
Cinema Paradiso (1988) me Titra Shqip
Cinema Paradiso (1988) me Titra Shqip
Cinema Paradiso (1988) me Titra Shqip
Cinema Paradiso (1988) me Titra Shqip
Cinema Paradiso (1988) me Titra Shqip
Cinema Paradiso (1988) me Titra Shqip
Cinema Paradiso (1988) me Titra Shqip
Cinema Paradiso (1988) me Titra Shqip
Titulli origjinal Nuovo Cinema Paradiso
Vlerësimi IMDb 8.5 241,815 vota
Vlerësimi TMDb 8.5 2,980 vota

Regjizori

Aktorët

Jacques Perrin isSalvatore 'Totò' Di Vita (adult)
Salvatore 'Totò' Di Vita (adult)
Marco Leonardi isSalvatore 'Totò' Di Vita (teen)
Salvatore 'Totò' Di Vita (teen)
Salvatore Cascio isSalvatore 'Totò' Di Vita (child)
Salvatore 'Totò' Di Vita (child)
Agnese Nano isElena Mendola (teen) / Elena's daughter (in Director's cut)
Elena Mendola (teen) / Elena's daughter (in Director's cut)
Antonella Attili isMaria Di Vita (young)
Maria Di Vita (young)
Enzo Cannavale isSpaccafico
Spaccafico
Pupella Maggio isMaria Di Vita (aged)
Maria Di Vita (aged)
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

A Bittersweet Life 2005
Worth (2021) me Titra Shqip
Wild Things (1998)
Shane (1953) me Titra Shqip
Pompei (2020) me Titra Shqip
Seven Samurai 1954
Gorgeous 1999 me Titra Shqip
In the Realm of the Senses (1976) me Titra Shqip
The Woman in the Window (2021)
The Mule (2018) me Titra Shqip
Cinderella (2021) me Titra Shqip
Sylvie’s Love 2020