Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 15 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Che: Part Two (2009) me Titra Shqip

Che: Part Two (2009) me Titra Shqip

A revolutionary life.Jan. 24, 2009Spain135 Min.N/A
Vlerësimi juaj: 0
5 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Pas Revolucionit Kuban, Che është në kulmin e famës dhe fuqisë së tij. Pastaj ai zhduket, duke u shfaqur përsëri i fshehtë në Bolivi, ku organizon një grup të vogël shokësh kubanë dhe rekrutësh bolivianë për të filluar Revolucionin e madh të Amerikës Latine. Përmes kësaj historie, kemi arritur të kuptojmë se si Che mbetet një simbol i idealizmit dhe heroizmit që jeton në zemrat e njerëzve nëpër botë.

Che: Part Two (2009) me Titra Shqip
Che: Part Two (2009) me Titra Shqip
Che: Part Two (2009) me Titra Shqip
Titulli origjinal Che: Part Two
Vlerësimi IMDb 6.9 32,580 vota
Vlerësimi TMDb 6.7 378 vota

Regjizori

Aktorët

Benicio del Toro isErnesto Che Guevara
Ernesto Che Guevara
Franka Potente isTania (Haydee Tamara Bunke Bider)
Tania (Haydee Tamara Bunke Bider)
Demián Bichir isFidel Castro
Fidel Castro
Óscar Jaenada isDarío (David Ardiazola)
Darío (David Ardiazola)
Rodrigo Santoro isRaúl Castro
Raúl Castro
Othello Rensoli isPombo (Harry Villegas Tamayo)
Pombo (Harry Villegas Tamayo)
Norman Santiago isTuma (Carlos Coello)
Tuma (Carlos Coello)
Joaquim de Almeida isPresident René Barrientos
President René Barrientos
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Man with the Iron Heart 2017
Villain (2020)
Pig (2021) me Titra Shqip
A Week Away (2021) me Titra Shqip
Sex and Lucía (2001) me Titra Shqip
3-D Sex and Zen: Extreme Ecstasy (2011) me Titra Shqip
Black Beauty (2020)
Our Friend (2021) me Titra Shqip
The Killer (1989) me Titra Shqip
After We Collided (2020) me Titra Shqip
Making Love 2000
Kingdom (2019) me Titra Shqip