Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 10 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Casino 1995

Casino 1995

Askush nuk qëndron në krye përgjithmonë.Nov. 22, 1995USA179 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
6 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Sam “Ace” Rothstein ka përparuar në radhët e Mafias falë intuitës së tij të jashtëzakonshme. Falë të njëjtës intuitë, ai tani është (1973) në krye të katër kazinove në Las Vegas, plotësisht në gjendje të mirë po të mos ishte për pjesën e të ardhurave që rrjedhin rregullisht drejt arkave të “kumbarëve” dhe për faktin se Ace nuk ka licencë për biznesin.

Biznesi po lulëzon, dhe Sam tani ka një perandori në duart e tij, por ai bën dy gabime. Së pari ai vendos të martohet me Ginger, një lojtare e shkëlqyer e paskrupullt, e varur ndaj shishes, drogës dhe një burri tjetër. Pastaj ai lejon që kazino të bëhet një vend gjuetie për mikun e tij të vjetër Nicky, një vrasës histerik me një shkas shumë të lehtë. Trekëndëshi i sëmurë çon në vetëshkatërrim.

 

Shenim per filmin:- Casino 1995 me Titra Shqip

Mund të jetë që në “Kazino” ka shumë citime për veten, por ato që kanë rëndësi janë imazhet, ritmi, stili. Dhe Scorsese ofron një imagjinatë të tepërt, të jashtëzakonshme, të copëtuar nga dhuna dhe deliri i personazheve, të cilët, si në një melodramë të së kaluarës, çojnë në mënyrë të pashmangshme në asgjësim.

Dy orët e para, të gjitha të luajtura midis zërave të De Niro dhe Pesci, janë parathënia e shpërthimit të veprës së fundit në të cilën ndodh tragjedia që nuk fal askënd.

Casino 1995
Casino 1995
Casino 1995
Casino 1995
Casino 1995
Casino 1995
Casino 1995
Titulli origjinal Casino 1995 me Titra Shqip
Vlerësimi IMDb 8.2 474,681 vota
Vlerësimi TMDb 8 3,914 vota

Regjizori

Aktorët

Robert De Niro isSam 'Ace' Rothstein
Sam 'Ace' Rothstein
Sharon Stone isGinger McKenna
Ginger McKenna
Joe Pesci isNicky Santoro
Nicky Santoro
James Woods isLester Diamond
Lester Diamond
Don Rickles isBilly Sherbert
Billy Sherbert
Alan King isAndy Stone
Andy Stone
Kevin Pollak isPhillip Green
Phillip Green
Pasquale Cajano isRemo Gaggi
Remo Gaggi
L. Q. Jones isPat Webb
Pat Webb
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Sniper 3 2004
The Vault 2021
Meetings with Remarkable Men 1979
Joker (2019)
Cherry 2021
Paper Lives 2021
The Pianist 2002
Crisis 2021
Ghost 1990
Twist (2021) me Titra Shqip
Che: Part Two (2009) me Titra Shqip
Made 2001