Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 15 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.to
  • Server 4fcom
Braveheart 1995

Braveheart 1995

Every man dies. Not every man truly lives.May. 24, 1995United States178 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Në fund të shekullit të trembëdhjetë, William Wallace kthehet në Skoci, atdheun e tij, pas shumë vitesh larg. Mbreti i Skocisë ka vdekur dhe në vend të tij ka zënë Mbreti Edward I i Anglisë. Pas vdekjes së babait të tij dhe vrasjes së gruas së tij, Wallace u qëndron përballë shtypësve britanikë duke udhëhequr atdheun e tij përmes luftës së gjatë dhe të përgjakshme të çlirimit.

Braveheart 1995
Braveheart 1995
Braveheart 1995
Braveheart 1995
Braveheart 1995
Braveheart 1995
Braveheart 1995
Braveheart 1995
Braveheart 1995
Braveheart 1995
Titulli origjinal Braveheart
Vlerësimi IMDb 8.3 974,795 vota
Vlerësimi TMDb 7.9 7,555 vota

Regjizori

Mel Gibson
Regjizori

Aktorët

Mel Gibson isWilliam Wallace
William Wallace
Catherine McCormack isMurron MacClannough
Murron MacClannough
Sophie Marceau isPrincess Isabelle
Princess Isabelle
Patrick McGoohan isKing Edward
King Edward
Angus Macfadyen isRobert the Bruce
Robert the Bruce
Brendan Gleeson isHamish Campbell
Hamish Campbell
James Robinson isYoung William Wallace
Young William Wallace
James Cosmo isCampbell
Campbell
Sean McGinley isMacClannough
MacClannough
Gerda Stevenson isMother MacClannough
Mother MacClannough
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Priest 2021
Hannibal 2001
Cherry 2021
Gods of Egypt 2016
Get the Goat 2021
Songbird (2020)
Species III 2004
Pharaoh’s War (2019)
Judas and the Black Messiah 2021
Blast Beat (2021) me Titra Shqip
Disclosure 1994
Capote 2005 me Titra Shqip