Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 65 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Bram Stoker’s Dracula (1992) me Titra Shqip

Bram Stoker’s Dracula (1992) me Titra Shqip

Gjaku është jetë.Nov. 13, 1992United Kingdom128 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Përshkrimi i Filmit

Në vitin 1462 ushtritë e princit Transilvanian Vlad mundën myslimanët. Elizabeth është shtyrë në vetëvrasje nga një mesazh i rremë që njofton vdekjen e burrit të saj. Pas kësaj ngjarjeje dramatike, Vladi i betohet përgjithmonë të Keqes, duke u bërë kështu Drakula i pavdekshëm. Katër shekuj më vonë ai merr në kështjellën e tij agjentin e ri të pasurive të patundshme në Londër Jonathan Harker, të fejuar me Mina tiparet e së cilës janë identike me ato të Elizabetës. Vampiri vendos të zhvendoset në Londrën Viktoriane pasi nxori jashtë loje përkohësisht Jonathan. Sapo mbërin në destinacionin e tij, princi vampirizon Lucy, një mikeshë e rastësishme e Minës, por para se të bëjë të njëjtën gjë me Minën ai e gjen veten përballë profesorit Hollandez Van Helsing, i cili i jep një betejë të ashpër. Ndërkohë, Jonathan arrin të shpëtojë nga Transilvania. Përballja është afër dhe, pas një kalërimi te vështirë gjatë kthimit, Vlad, Mina, Jonathan, Van Helsing dhe personazhe të tjerë e gjejnë veten në kështjellën e Drakulës ndërsa dielli do të lindë …

Bram Stoker’s Dracula (1992) me Titra Shqip
Bram Stoker’s Dracula (1992) me Titra Shqip
Bram Stoker’s Dracula (1992) me Titra Shqip
Bram Stoker’s Dracula (1992) me Titra Shqip
Bram Stoker’s Dracula (1992) me Titra Shqip
Bram Stoker’s Dracula (1992) me Titra Shqip
Bram Stoker’s Dracula (1992) me Titra Shqip
Bram Stoker’s Dracula (1992) me Titra Shqip
Bram Stoker’s Dracula (1992) me Titra Shqip
Bram Stoker’s Dracula (1992) me Titra Shqip
Titulli origjinal Bram Stoker's Dracula
Vlerësimi IMDb 7.4 198,112 vota
Vlerësimi TMDb 7.4 3,513 vota

Regjizori

Aktorët

Winona Ryder isMina Murray / Elisabeta
Mina Murray / Elisabeta
Anthony Hopkins isProfessor Abraham Van Helsing
Professor Abraham Van Helsing
Keanu Reeves isJonathan Harker
Jonathan Harker
Richard E. Grant isDr. Jack Seward
Dr. Jack Seward
Cary Elwes isLord Arthur Holmwood
Lord Arthur Holmwood
Billy Campbell isQuincey P. Morris (as Bill Campbell)
Quincey P. Morris (as Bill Campbell)
Sadie Frost isLucy Westenra
Lucy Westenra
Tom Waits isR.M. Renfield
R.M. Renfield
Monica Bellucci isDracula's Bride
Dracula's Bride
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Exorcist II: The Heretic (1977) me Titra Shqip
The Thing (1982) me Titra Shqip
Vertigo 1958 me Titra Shqip
Son 2021
Mirrors 2 (2010) me Titra Shqip
Species: The Awakening 2007
Trippin’ with the Kandasamys (2021) me Titra Shqip
Carver 2008
Malcolm & Marie 2021
Senior Moment 2021
COVID-21: Lethal Virus (2021) me Titra Shqip
The Conjuring (2013) me Titra Shqip