Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 4 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.cx
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Boulevard (2014) me Titra Shqip

Boulevard (2014) me Titra Shqip

It's never too late to make a U-turnApr. 20, 2014United States88 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Nolan Mack (Robin Williams), burri i përkushtuar i martuar për lehtësi me Joy (Kathy Baker), është i detyruar të përballet me jetën e tij të fshehtë pasi u takua me Leo të ri dhe introvert (Roberto Aguire), një homoseksual që do të zgjojë identitetin e tij seksual të fshehur.

 

Disa fjalë rreth filmit:

Drejtuar nga Dito Montiel dhe shkruar nga Douglas Soesbe, Boulevard tregon historinë e Nolan Mack, një njeri i cili për herë të parë thirret të merret me personalitetin e tij dhe të zbulojë anët e fshehura të vetvetes së tij. Edhe pse Nolan dhe gruaja e tij Joy zgjohen çdo mëngjes nën të njëjtën çati, ata flenë në dhoma të ndara dhe bëjnë jetë të ndryshme. Shkëputja e vazhdueshme me botën përreth tij shfaqet në Nolan edhe në punën e tij në bankë, ku as edhe një ngritje në detyrë nuk mund të lëkundë zbrazëtinë që përshkon jetën e tij. Udhëtimi emocional i Nolan merr një kthesë të papritur kur udhëton në një rrugë të shkretë të qytetit ai takon Leo, një burrë i ri dhe i trazuar. Falë pranisë së tij dhe marrëdhënies intime që ata krijojnë, Nolan ngadalë zgjohet në përfundimin se zbulimi i jetës së tij të fshehtë është çelësi i duhur për të pësuar një ndryshim të thellë.

 

Me drejtimin e fotografisë nga Chung-hoon Chung, setet nga Angela Messina, kostumet nga Carlos Rosario dhe muzikën nga Jimmy Huan dhe David Wittman, Bulevardi nënvizon se si formimi i një individi mund të bëhet edhe në moshë të vjetër, pavarësisht nga normat e përbashkëta shoqërore. Historia e Nolan, më e zakonshme se sa mendoni, është ajo e çdo burri të bllokuar në një martesë, e cila edhe pse nuk është e tmerrshme nuk pasqyron dëshirat e tij. Ndërsa është e qartë se ai e do gruan e tij, si shumë çifte sa kalon koha, të dy qëndrojnë së bashku për arsye të gabuara dhe sepse ata mendojnë se është gjëja e duhur (por jo më e mira) për të bërë. Takimi me Leon e ri e çon Nolan të kuptojë prirjet e tij të vërteta dhe, së fundmi, të jetojë, duke kuptuar se të jesh në moshë të thyer nuk do të thotë domosdoshmërisht të jesh i vdekur.

 

Për të luajtur Nolan në Bulevard është aktori Robin Williams, në një nga interpretimet e fundit të karrierës së tij, ndërsa gruaja e tij Joy ka fytyrën e Kathy Baker. Kastin e plotësojnë aktorët Bob Odendrik (është Winston, shoku më i mirë i Nolan), i sapoardhuri Roberto Aguire (është Leo, i riu që Nolan takohet dhe me të cilin ndien një lidhje të vërtetë, veçanërisht brenda dhomës së hotelit) dhe Giles Matthey dhe Eleonore Hendricks (ata janë Eddie dhe e dashurae tij, Patty).

Boulevard (2014) me Titra Shqip
Boulevard (2014) me Titra Shqip
Boulevard (2014) me Titra Shqip
Boulevard (2014) me Titra Shqip
Boulevard (2014) me Titra Shqip
Boulevard (2014) me Titra Shqip
Titulli origjinal Boulevard
Vlerësimi IMDb 5.8 8,142 vota
Vlerësimi TMDb 5.7 190 vota
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

One More Kiss 1999
Black Bear 2020
The Pianist 2002
Ghost Lab (2021) me Titra Shqip
Seven Samurai 1954
Sylvie’s Love 2020
Edge of the World (2021) me Titra Shqip
Crisis 2021
Lucky Number Slevin (2006) me Titra Shqip
Into the Beat (2020)
Painted Skin: The Resurrection (2012) me Titra Shqip
Brick 2006