Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 772 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.ws
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4playersb.com
Black Widow (2021) me Titra Shqip

Black Widow (2021) me Titra Shqip

Ajo është krijuar duke ikur nga e kaluara e saj.Jul. 07, 2021United States134 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Kur një komplot i rrezikshëm del në dritë, Natasha Romanoff aka Black Widow përballet me anën e errët të së kaluarës së saj. Ndjekur nga një forcë që nuk do të ndalet në asgjë për ta shkatërruar atë, Natasha do të duhet të merret me të kaluarën e saj spiune dhe marrëdhëniet që la pas shumë kohë para se të bëhej një Avenger.

 

 

Disa fjalë me shumë

BLACK WIDOW: E KALUARA E NATASHËS

Drejtuar nga Cate Shortland dhe skenar nga Eric Pearson, Black Widow sheh Natasha Romanoff, aka Black Widow, që përballet me anën më të errët të së kaluarës së saj kur një komplot i rrezikshëm del në dritë. Ndjekur nga një forcë që nuk do të ndalet në asgjë për ta shkatërruar atë, Natasha do të duhet të merret me të kaluarën e saj spiune dhe marrëdhëniet që la pas shumë kohë para se të bëhej një Hakmarrëse. “Mendoj që në fillim, kur filluam të diskutonim idenë për të bërë një film Black Widow, e dinim se duhej të bënim diçka të guximshme, e cila do të futej thellë në karakter, përndryshe nuk do të kishte kuptim”, tha Scarlett Johansson, e cila kthehet për të luajtur rolin e Natasha Romanoff / Black Widow. “Pasi luajta këtë personazh për një dekadë, doja të sigurohesha që filmi ishte i kënaqshëm artistikisht dhe kreativisht, si për mua ashtu edhe për fansat.”

 

Producenti Kevin Feige, president dhe shef kreativ i Marvel Studios, tha që personazhi i Natasha Romanoff ka intriguar audiencën që nga paraqitja e saj e parë në Iron Man 2 në 2010. “Ajo ka një të kaluar shumë të pasur, të cilën ne i dhamë disa njohuri në filmat e tjerë. Por këtë herë kemi të bëjmë me të në një mënyrë krejtësisht të papritur. Ajo ka bërë shumë gjëra në periudhat midis paraqitjeve të saj në filma të ndryshëm, disa prej të cilave do të jenë shumë befasuese për audiencën. ” Feige shpjegoi gjithashtu se Johansson kontaktoi regjisoren Cate Shortland duke e pyetur nëse ajo ishte e interesuar të drejtojë filmin. “Cate, nga Australia, erdhi në Los Angeles dhe ra në dashuri me karakterin dhe mundësitë që ajo mund të ofronte,” shtoi Feige. “Ajo e kuptoi që mund të tregonte një histori shumë personale dhe të bënte diçka shumë të veçantë brenda një tabloje shumë të madhe.”

 

Regjisori vërejti: “Unë mendoj se gjëja më interesante në lidhje me filmin është fakti që ne po luajmë me pritjet e publikut. Ne jemi duke eksploruar disa pjesë të së kaluarës së Natasha-s për të cilat shikuesit nuk kanë as idenë më të vogël. Le të eksplorojmë familjen e saj. atë që ajo do dhe pasionet e saj. Ju do të jeni në gjendje të shihni të gjitha ato aspekte të saj që nuk janë parë kurrë më parë “.

 

Me drejtimin e fotografisë nga Gabriel Beristain, setet nga Charles Wood, kostumet nga Jany Temime dhe muzikën nga Lorne Balfe, Black Widow tregon evolucionin e një personazhi që tashmë është shfaqur në gjashtë filma të tjerë të Marvel. “Filmi zhvillohet menjëherë pas Captain America: Civil War,” shpjegoi bashkë-prodhuesi Brian Chapek. “Natasha theu Marrëveshjet e Sokovia dhe tradhtoi Sekretarin Ross, ndërsa Avengers u shpërbënë. Në fillim të filmit, Natasha dëshpërimisht përpiqet të shpëtojë nga Ross dhe të largohet nga toka e SH.B.A. Por kur kupton se ka forca më të errëta që kërcënojnë botën dhe kjo e shtyn atë të kthehet në veprim “.

 

Sipas skenaristit Eric Pearson, misteri i vazhdueshëm i Natasha Romanoff ishte interesant si për publikun ashtu edhe për kineastët. “Ndër Avengers, unë mendoj se ajo është personazhi që ka zbuluar më pak informacione për veten e saj që kur e takuam”, thotë ai. “Në Iron Man 2, ajo nuk ishte ajo që tha se ishte. Ajo zgjodhi të mos zbulojë të kaluarën e saj dhe identitetin e saj për publikun dhe personazhet e tjerë. Në Black Widow, ne më në fund do të shqyrtojmë të kaluarën e saj dhe do të kuptojmë pse ishte kaq ngurruese për ta thënë. “.

 

Për Jac Schaeffer, i cili kontribuoi në histori, frymëzimi nga i gjithë Universi Kinematik i Marvel dhe interpretimi i Scarlett i rolit të Natasha ishte i dobishëm, por edhe frikësues. “Ne kishim një përgjegjësi të madhe për të treguar historinë e kësaj gruaje që ne e njohim, e duam dhe e idolizojmë drejt,” tha ai. “Është një pamje vërtet e pasur për t’u frymëzuar dhe që ne më pas e zgjeruam”.

 

Rezultati përfundimtar është një thriller veprimi jashtëzakonisht intensiv, shtoi Chapek. “Në të njëjtën kohë, filmi ynë u përgjigjet shumë pyetjeve në lidhje me të kaluarën e Natasha,” tha ai. “Ne pamë karakterin e saj të evoluonte dhe të hapej. Ne i dhamë të dhëna identitetit dhe personalitetit të saj. Në Avengers: Endgame, Natasha ishte në gjendje të bënte sakrificën e fundit për të mirën e përbashkët. Tani, ne duam të tregojmë një histori të përqendruar rreth asaj se kush është me të vërtetë dhe çfarë e shtyu atë të merrte atë vendim heroik “.

 

Producenti ekzekutiv Brad Winderbaum përfundoi: “Në çdo film të Marvel ne përpiqemi të përdorim një ton tjetër, një zhanër tjetër, një ide tjetër … diçka që nuk e kemi parë kurrë më parë. Kjo shpjegon ndryshimet e mëdha midis filmave si Captain America – The Winter Soldier dhe Thor: Ragnarok. Ne gjithmonë përpiqemi të bëjmë diçka të re dhe me Black Widow do të zbulojmë një aspekt krejt të papritur të historisë së saj. “

Black Widow (2021) me Titra Shqip
Black Widow (2021) me Titra Shqip
Black Widow (2021) me Titra Shqip
Black Widow (2021) me Titra Shqip
Black Widow (2021) me Titra Shqip
Black Widow (2021) me Titra Shqip
Black Widow (2021) me Titra Shqip
Black Widow (2021) me Titra Shqip
Black Widow (2021) me Titra Shqip
Black Widow (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Black Widow
Vlerësimi IMDb 6.8 1,477 vota
Vlerësimi TMDb 8.3 390 vota

Regjizori

Aktorët

Scarlett Johansson isNatasha Romanoff / Black Widow
Natasha Romanoff / Black Widow
Florence Pugh isYelena Belova
Yelena Belova
David Harbour isAlexei / Red Guardian
Alexei / Red Guardian
William Hurt isSecretary Thaddeus 'Thunderbolt' Ross
Secretary Thaddeus 'Thunderbolt' Ross
Simona Zivkovska isRed Room Widow
Red Room Widow
Yolanda Lynes isRed Room Widow
Red Room Widow
Jade Ma isRed Room Widow
Red Room Widow
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Ride or Die 2021 me Titra Shqip
Shrek Forever After (2010) me Dublim Shqip
American Night (2021) me Titra Shqip
Pipeline (2021) me Titra Shqip
Cyborg 1989 me Titra Shqip
Free Guy 2021 me Titra Shqip
Blue Crush (2002) me Titra Shqip
Superman: Man of Tomorrow (2020) me Titra Shqip
Terminator 2: Judgment Day 1991
Terminator Salvation 2009
Inferno 1999
The Conjuring (2013) me Titra Shqip