Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 16 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Black Panther (2018) me Titra Shqip

Black Panther (2018) me Titra Shqip

Rroftë mbreti.Feb. 13, 2018USA134 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Mbreti T’Challa, heroi i njohur si Pantera e Zezë, kthehet në shtëpi në kombin teknologjik të avancuar afrikan Wakanda për t’i shërbyer vendit të tij si udhëheqës i ri. Sidoqoftë, ai shpejt zbulon se për të mbrojtur fronin dhe për të shmangur një luftë civile, ai duhet të kërkojë mbështetjen e Everett K. Ross, një agjente e CIA -s dhe anëtarëve të Dora Milaje, forcave speciale Wakanada.

 

 

Black Panther (2018) – Për çfarë bëhet fjalë?

PANTERA E ZEZË: NJË SUPERHERO NGA AFRIKA

Drejtuar nga Ryan Coogler dhe shkruar nga i njëjti me Joe Robert Cole, Black Panther sheh T’Challa të kthehet në kombin e izoluar dhe teknologjikisht të përparuar afrikan të Wakanda pas vdekjes së babait të tij, Mbretit të Wakanda, për ta pasuar atë në fron dhe merr vendin e tij si sundimtar legjitim. Por, kur të kthehet një armik i vjetër dhe i fuqishëm, roli i tij si sundimtar dhe identiteti i tij si Pantera e Zezë do të vihen në provë dhe T’Challa do të tërhiqet në një konflikt të jashtëzakonshëm që do të rrezikojë fatin e Wakanda dhe të gjithë botës .. I detyruar të përballet me tradhtinë dhe rrezikun, mbreti i ri duhet të mbledhë aleatët e tij dhe të lëshojë fuqinë e plotë të Black Panther për të mposhtur armiqtë e tij, për të mbajtur Wakanda të sigurt dhe për të ruajtur mënyrën e jetës së popullit të tij.

 

Me drejtimin e fotografisë të Rachel Morrison, setet e Hannah Beachler, veshjet e Ruth E. Carter dhe muzika e Ludwig Göransson, Black Panther bazohet në personazhin e librit komik Marvel me të njëjtin emër të krijuar nga Stan Lee dhe Jack Kirby, të lindur në 1966, u shfaqën për herë të parë në Fantastic Four Vol 1, numër 52 dhe shikuar në kinema në Captain America: Civil War. Për të shpjeguar arsyet e përshtatjes së komikut është Kevin Feige, president i Studios Marvel dhe producent: “Shumëllojshmëria dhe madhështia e Universit Kinematografik Marvel qëndron në vetë komikët. Unë kam thënë gjithmonë se puna jonë është thjesht t’i marrim ato dhe i sjellim në ekran ashtu siç janë, meqenëse gjatë dekadave komikët kanë qenë gjithmonë në gjendje të kthejnë vazhdimisht imazhin e shoqërisë ku janë vendosur. Black Panther ka lindur në vitet 1960 dhe ishte një personazh i thyer për një arsye që nuk ka rëndësi të vogël: ai vjen nga Afrika dhe është shumë më i zgjuar dhe më i fortë se shumica e superheronjve të tjerë. Por ai është gjithashtu më njeriu dhe për të gjithë ne ishte emocionuese të sillnim aventurat e tij në ekranin e madh dhe të përshkruanim botën: Wakanda, një vend imagjinar në Afrikë, pasuria kryesore e të cilit përbëhet nga një metal i pathyeshëm i gjetur në natyrë, vibranium “.

Black Panther (2018) me Titra Shqip
Black Panther (2018) me Titra Shqip
Black Panther (2018) me Titra Shqip
Black Panther (2018) me Titra Shqip
Black Panther (2018) me Titra Shqip
Black Panther (2018) me Titra Shqip
Black Panther (2018) me Titra Shqip
Black Panther (2018) me Titra Shqip
Black Panther (2018) me Titra Shqip
Black Panther (2018) me Titra Shqip
Titulli origjinal Black Panther
Vlerësimi IMDb 7.3 672,992 vota
Vlerësimi TMDb 7.4 17,845 vota

Regjizori

Aktorët

Chadwick Boseman isKing T’Challa / Black Panther
King T’Challa / Black Panther
Michael B. Jordan isN'Jadaka / Erik 'Killmonger' Stevens
N'Jadaka / Erik 'Killmonger' Stevens
Martin Freeman isEverett K. Ross
Everett K. Ross
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Austin Powers in Goldmember 2002
Alien Raiders (2008) me Titra Shqip
F9 (2021) me Titra Shqip
Hollow Man 2000
Replicant (2001) me Titra Shqip
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones 2002
Zooey (2021) me Titra Shqip
Shottas (2002) me Titra Shqip
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms (2021) me Titra Shqip
Synchronicity (2015) me Titra Shqip
Wild Dog 2021
Star Trek Beyond (2016) me Titra Shqip