Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 63 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Biggie: I Got a Story to Tell 2021

Biggie: I Got a Story to Tell 2021

Every legend has an origin story.Mar. 01, 2021United States97 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
5 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Pas pasojave të përfshirjes historike të Notorious B.I.G. në Sallën e Famës të Rock and Roll dhe pak para asaj që do të kishte qenë ditëlindja e tij e 50-të, dokumentari rishqyrton historinë e një prej reperëve më të mëdhenj dhe më me ndikim ndonjëherë nëpër sytë e atyre që e njohën vërtet.

Prodhuar në bashkëpunim me trashëgimtarët e Biggie, është përralla personale e një njeriu që ka qëndruar në qendër të skenës së repit për më shumë se njëzet vjet, nga ngritja e shpejtë te vdekja tragjike.

Biggie: I Got a Story to Tell 2021
Biggie: I Got a Story to Tell 2021
Titulli origjinal Biggie: I Got a Story to Tell
Vlerësimi IMDb 6.9 4,135 vota
Vlerësimi TMDb 7.1 59 vota

Regjizori

Emmett Malloy
Regjizori

Aktorët

The Notorious B.I.G. isSelf (archive footage)
Self (archive footage)
Sean Combs isSelf - aka Puff Daddy
Self - aka Puff Daddy
Faith Evans isSelf - Christopher's Wife
Self - Christopher's Wife
Damion Butler isSelf - Childhood Friend (as D. Roc)
Self - Childhood Friend (as D. Roc)
Voletta Wallace isSelf - Christopher's Mother
Self - Christopher's Mother
Lil' Cease isSelf - Childhood Friend (as James Lloyd)
Self - Childhood Friend (as James Lloyd)
Gwendolyn Wallace isSelf - Christopher's Grandmother
Self - Christopher's Grandmother
Dave Wallace isSelf - Christopher's Uncle
Self - Christopher's Uncle
C Gutta isSelf - Childhood Friend (as Suif Jackson)
Self - Childhood Friend (as Suif Jackson)
Hubert Sam isSelf - Childhood Friend
Self - Childhood Friend
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Murderball (2005) me Titra Shqip
Marvel’s Behind the Mask (2021) me Titra Shqip
Friends: The Reunion (2021) me Titra Shqip
The Muppets (2011) me Titra Shqip
Annette (2021) me Titra Shqip
Respect (2021) me Titra Shqip
Australia: Land Beyond Time (2002) me Titra Shqip
The Blues Brothers (1980) me Titra Shqip
Strip Down, Rise Up (2021) me Titra Shqip
Pelé (2021) me Titra Shqip
Cinderella (2021) me Titra Shqip
Africa: The Serengeti (1994) me Titra Shqip