Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 3 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.cx
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) me Titra Shqip

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) me Titra Shqip

Justice or revengeMar. 23, 2016United States152 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Nga frika e veprimeve të një super heroi që është pothuajse një zot dhe që ka mbetur i pakontrolluar për shumë kohë, vigjilenti i frikshëm dhe i fuqishëm i qytetit Gotham përballet me shpëtimtarin e nderuar dhe bashkëkohor të Metropolit, ndërsa bota përpiqet të kuptojë se për çfarë lloj heroi ata në të vërtetë kanë nevojë. Dhe ndërsa Batman dhe Superman janë në luftë me njëri-tjetrin, një kërcënim i ri shfaqet shpejt, duke e vendosur të gjithë njerëzimin në rrezik më të madh se kushdo që kanë njohur deri më sot.

 

Disa fjalë më shumë rreth filmit:

Drejtuar nga Zack Snyder dhe skenar nga Chris Terrio dhe David S. Goyer, Batman v Superman: Dawn of Justice sjell personazhe portreti nga bota komike e Batman dhe Superman në betejë për herë të parë. Nga frika se veprimet e një super heroi të ngjashëm me zotin shkojnë të pakontrolluar, vigjilenti i Gotham City e gjen veten përballë shpëtimtarit të Metropolit në një konfrontim të paparë. Ndërsa bota pyet veten se cilën anë të marrë, një kërcënim i ri i papritur shfaqet në horizont, duke rrezikuar të gjithë njerëzimin.

 

Me drejtimin e fotografisë nga Larry Fong, dizajnin e produksionit nga Patrick Tatopoulos, kostumet nga Michael Wilkinson dhe muzikën e kompozuar nga Hans Zimmer në bashkëpunim me Junkie XL, Batman v Superman: Dawn of Justice fillon dy vjet pasi Metropolis ka luftuar betejën më të madhe që ka parë Toka. Shumë jetë janë shpëtuar, por Bruce Wayne nuk mund të gjejë paqe për atë që ka ndodhur. Duke kultivuar një zemërim të fshehtë dhe një ndjenjë pafuqie, ai pothuajse shndërrohet nga një hero i mirë në një luftëtar hakmarrës, duke lënë gjurmët e tij në kriminelët e Gotham City. Ai, duke mos ditur se kush është Supermeni në të vërtetë, e konsideron atë përgjegjës për vdekjet e ndodhura në Metropolis, duke filluar të ushqejë urrejtje ndaj tij, një ndjenjë që disi rritet falë mediave masive. Për dy vjet, Supermeni (aka Clark Kent) po vrapon në ndihmë të viktimave të panumërta në të gjithë botën dhe, në mënyrë të pashmangshme, mediat e përshëndesin atë si një zot. Pasojat e padëshiruara të veprave të tij të mira, megjithatë, e shtynë atë drejt një krize të brendshme, e cila ngre shumë pyetje tek ai që janë një parathënie e poshtërimit dhe shkatërrimit të tij. Përveç Bruce Wayne, Supermeni duhet të ketë kujdes edhe nga armiku historik Lex Luthor, një sociopat i ri dhe industrial. Të dy Bruce dhe Lex janë miliarderë, të dy jetimë dhe të fiksuar me fuqinë e plotë të Supermenit. Prandaj ata janë të bashkuar nga dëshira e përbashkët për të ndaluar Supermenin, edhe nëse motivet e të dyve ndryshojnë qartë. Të tre ndajnë një marrëdhënie të vështirë me figurën e babait, i cila ka shënjuar dhe shënjon personalitetet e tyre.

 

Duke punuar me imagjinatën, shkrimtarët donin të prezantonin një karakter tjetër ikonik të librit komik nga një kontekst tjetër në Batman v Superman: Dawn of Justice, Wonder Woman, e cila me pamjen e saj sensuale të Amazonës do të intrigojë Batman dhe Supermen.

 

Batman luhet edhe një herë nga Ben Affleck ndërsa Supermeni ka përsëri fytyrën e Henry Cavill; Lex Luthor është sjellë në skenë nga Jesse Eisenberg ndërsa Wonder Woman ka tiparet e Gal Gadot. Kastin kryesor të Batman v Superman: Dawn of Justice e plotësojnë aktorët Amy Adams (e cila përsërit rolin e gazetares Lois Lane, e dashura e Clark), Diana Lane (e cila luan përsëri Martha Kent, nëna e Clark), Holly Hunter ( është senatorja Jane Finch), Jeremy Irons (ai është Alfred, homologu i ftohtë i natyrës obsesive të Bruce Wayne dhe i besuari i tij besnik) dhe Laurence Fishburne (ai është Perry White, redaktori i Daily Planet, gazeta që Clark dhe Lois punojnë për të).

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) me Titra Shqip
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) me Titra Shqip
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) me Titra Shqip
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) me Titra Shqip
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) me Titra Shqip
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) me Titra Shqip
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) me Titra Shqip
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) me Titra Shqip
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) me Titra Shqip
Titulli origjinal Batman v Superman: Dawn of Justice
Vlerësimi IMDb 6.4 652,209 vota
Vlerësimi TMDb 5.9 14,805 vota

Regjizori

Aktorët

Ben Affleck isBruce Wayne / Batman
Bruce Wayne / Batman
Henry Cavill isClark Kent / Superman / Kal-El
Clark Kent / Superman / Kal-El
Jesse Eisenberg isLex Luthor
Lex Luthor
Gal Gadot isDiana Prince / Wonder Woman
Diana Prince / Wonder Woman
Amy Adams isLois Lane
Lois Lane
Diane Lane isMartha Kent
Martha Kent
Jeremy Irons isAlfred Pennyworth
Alfred Pennyworth
Holly Hunter isSenator June Finch
Senator June Finch
Callan Mulvey isAnatoli Knyazev
Anatoli Knyazev
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Superman Returns (2006) me Titra Shqip
Superman: Unbound (2013) me Titra Shqip
X-Men: Apocalypse 2016
American Ninja 3: Blood Hunt 1989
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace 1999
Species II 1998
Betrayed 1988
The Virtuoso 2021
The Yin Yang Master 2021
Red 2021
SAS: Red Notice 2021
Get the Goat 2021