Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 64 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2mixdrop.to
  • Server 3evoload.io
  • Server 4voe.sx
Avatar (2009)

Avatar (2009)

Enter the World of Pandora.Dec. 10, 2009United States162 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
7 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Jake Sully është një ish-marins me aftësi të kufizuara në betejë, i cili dërgohet në planetin Pandora, 44 vite dritë larg nga Toka, në një mision eksplorimi. Atmosfera në planet është e papërshtatshme për njerëzit, kështu që janë krijuar avatarë, të pilotuar nga brenda bazës njerëzore dhe identike me popullsinë e Na’vi, humanoide që jetojnë në Pandora. Sidoqoftë, misioni nuk drejtohet vetëm nga etja për dije: në Pandora ka në të vërtetë rezerva të çmuara energjie, të nevojshme për Tokën, tashmë e gjunjëzuar nga një katastrofë ekologjike. Vendasit, megjithatë, nuk pranojnë dhe rebelohen kundër kolonizimit: detyra e Jake, përmes avatarit të tij, do të jetë, që të jetë në gjendje t’i njohë ata dhe të zbulojë se si të pranohen prej tyre dhe pastaj t’i nënshtrojnë ata. Por eksplorimi hap perspektiva të reja …

 

Shënim per Avatar 2009 me titra shqip

Cameron zhvillon një temë të përjetshme në një epikë spektakolare por brutale, larg lodrës Hollivudiane të Transformers dhe G.I.-Joe, duke filluar me Dr. Grace (Sigourney Weaver) e cila kërkon një cigare të mallkuar për shumë të rënë në betejën e fundit. Beteja në zemër të natyrës qëndron midis bombardimeve të Apokalipse Now dhe misionit të Lord of the Rings ndërsa ndërtimi i botëve të bukura asgjëson parathëniet e Star Wars. Avatar lëviz kufijtë e kinemasë, duke transferuar vështrimin nga dy dimensione në zhytjen e stereoskopisë.

Avatar (2009)
Avatar (2009)
Avatar (2009)
Avatar (2009)
Avatar (2009)
Avatar (2009)
Avatar (2009)
Avatar (2009)
Avatar (2009)
Avatar (2009)
Titulli origjinal Avatar
Vlerësimi IMDb 7.8 1,138,015 vota
Vlerësimi TMDb 7.5 23,499 vota

Regjizori

James Cameron
Regjizori

Aktorët

Sam Worthington isJake Sully
Jake Sully
Sigourney Weaver isDr. Grace Augustine
Dr. Grace Augustine
Stephen Lang isColonel Miles Quaritch
Colonel Miles Quaritch
Michelle Rodriguez isTrudy Chacon
Trudy Chacon
Giovanni Ribisi isParker Selfridge
Parker Selfridge
Joel David Moore isNorm Spellman
Norm Spellman
Wes Studi isEytukan
Eytukan
Laz Alonso isTsu'Tey
Tsu'Tey
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Franklyn (2008) me Titra Shqip
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader (2010) me Titra Shqip
Willy’s Wonderland 2021
Overrun (2021) me Titra Shqip
Maya the Bee: The Honey Games 2018
Lara Croft: Tomb Raider (2001) me Titra Shqip
Mondo Hollywoodland (2021) me Titra Shqip
Psycho Goreman (2021) me Titra Shqip
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones 2002
Jurassic World: Fallen Kingdom (2018) me Titra Shqip
Hunted (2021) me Titra Shqip
Highlander: The Source (2007)