Çfarë problemi ka?

KUJDES!! - Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Zgjidh Serverin 58 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.ws
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
American Skin (2019) me Titra Shqip

American Skin (2019) me Titra Shqip

It's Time To Change The Narrative.Sep. 01, 2019United States90 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
9 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Lincoln Jefferson është një veteran i Marinës – tani roje në një shkollë prestigjioze të mesme në Kaliforni – duke u përpjekur të rimarrë marrëdhënien e tij me djalin e tij pas një divorci. Një ditë, pas një kontrolli të parëndësishëm të policisë, djali vritet por oficeri fajtor për qëllimin e tij deklarohet i pafajshëm pa u gjykuar. I zhgënjyer që nuk kishte një gjykim të drejtë, Lincoln do të marrë peng të gjithë stacionin e policisë, duke e vendosur veten në një gjyq të vërtetë ku juria është i burgosur dhe njerëzit e thjeshtë, duke zënë vendin e shtetit për t’i dhënë më në fund drejtësi djalit .

 

Pak fjalë më shumë:

Drejtuar dhe shkruar nga Nate Parker, American Skin kronikon veprimet e dëshpëruara të një veterani zezak i cili, i privuar nga një gjyq i drejtë pas vdekjes së djalit të tij të vetëm adoleshent në duart e një polici të bardhë, kërkon drejtësi. Lincoln Jefferson është një veteran i Marine Corps dhe punon si roje në një shkollë të mesme prestigjioze të Kalifornisë – një punë që ai e gjeti për të siguruar regjistrimin në shkollë për djalin e tij 14-vjeçar, KJ. Një natë, Lincoln dhe KJ ndalohen nga policia dhe grindja pasuese arrin kulmin në plagosjen fatale të djalit të paarmatosur. I bindur se drejtësia do të vazhdojë rrugën e saj dhe do të sigurojë një gjykim të drejtë, Lincoln tronditet kur mëson se agjenti përgjegjës për tërheqjen e këmbëzës do të mbetet pa u ndëshkuar dhe do të kthehet në detyrë rregullisht pa u akuzuar. Protagonisti me dëshpërim i merr gjërat në duart e tij dhe e gjen veten të përfshirë në një seri ngjarjesh që ai shpreson se do t’i japë drejtësi të dashurit të tij.

 

Nën drejtimin e fotografisë nga Kay Madsen, dizajni i produksionit nga Geoffrey Kirkland, kostumet nga Tiffany White Stanton dhe muzika nga Henry Jackman, American Skin ndjek gjurmët e dy klasikëve të Hollivudit si 12 Angry Men dhe Dog Day Afternoon, të dy drejtuar nga Sidney Lumet. Vetë regjisori tregon historinë e gjenezës së filmit me rastin e pjesëmarrjes së tij në Festivalin e Filmit në Venecia 2019 në seksionin Sconfini: “Në vitin 2014, pas vdekjes së Michael Brown, unë shkova në Ferguson, Misuri, për ta kuptuar më mirë tensionet midis forcave të rendit dhe të rinjve me ngjyrë. Momenti më tragjik i këtij udhëtimi erdhi kur u gjenda në qendër të qytetit midis dy grupeve të qytetarëve të zemëruar. Nga njëra anë dëgjova parullën “Drejtësia për Majk Brown ” dhe nga tjetra ishte” Mbështetni policinë tonë. “Ajo që vura re menjëherë ishte se diversiteti i thellë në idetë tona të shtetësisë, të zbatimit të ligjit dhe përgjegjësisë sonë për të ruajtur jetën. Si një qytetar amerikan, baba, vëlla, djalë dhe artist, u ndjeva i detyruar të përdor platformën time të krijuesit të filmave për t’iu përgjigjur kësaj krize, jo vetëm për të promovuar barazinë shoqërore, por edhe për të filluar një ndryshim kulturor global dhe që mund të çojë në ruajtjen e jetës njerëzore. Nëse ky film arrin të shpëtojë qoftë edhe një jetë, atëherë do ta ketë arritur qëllimin e tij kryesor ”.

 

“Pse tani, në 2019?” Vazhdoi Parker. “Në përgjigje të shumë prej këtyre padrejtësive dhe ndarjeve në rritje që ndodhin në vendin tim, Shtetet e Bashkuara, unë kam zhvilluar një film që shpresoj të sfidojë sistemet e shtypjes duke promovuar një dialog veçanërisht të nevojshëm midis zbatimit të ligjit dhe anëtarëve të komunitetit me ngjyrë. Ky diskutim i diskutuar shpesh nuk ka ndodhur kurrë publikisht. Ky projekt do të krijojë një debat publik ku njerëzit nga të dy palët mund të flasin me vërtetësi për ato që ndiejnë për rrethanat dhe vendimet që ndikojnë në jetën e qytetarëve dhe anëtarëve të zbatimit të ligjit. do të eksplorojë ndarjet e krijuara shpesh nga historia, politika dhe media, të cilat pengojnë komunikimin dhe marrëdhëniet e shëndetshme midis qytetarëve të kombit tonë. Ne do ta arrijmë këtë qëllim. duke i detyruar këto grupe njerëzish të jenë së bashku në një mjedis të kontrolluar. Shpresa ime është që ky dialog jo vetëm që do të jetë në gjendje të  shërojnë këto marrëdhënie të dëmshme, por gjithashtu mund të shërbejnë si parandalim, duke ftuar të dy palët të bëjnë një pushim të nevojshëm, i cili nga ana tjetër mund të shpëtojë një jetë “.

 

“Çfarë pres?”, Përfundoi Ai. “Përgjigjja është e thjeshtë. E vërteta, paqësimi dhe pajtimi. Amerika, si komb, mund të duket në rënie, por ne nuk kemi mbaruar. Duke adresuar çështje të vështira siç janë ato që përfshijnë racën, frikën dhe ndarjet kulturore, ne mund të vendosim një kurs drejt pajtimit racor të mirëfilltë. I cili, nëse është i suksesshëm, mund të bëhet një model për adresimin e çështjeve të tjera sistemike në Amerikë dhe në të gjithë botën “.

American Skin (2019) me Titra Shqip
American Skin (2019) me Titra Shqip
American Skin (2019) me Titra Shqip
American Skin (2019) me Titra Shqip
Titulli origjinal American Skin
Vlerësimi IMDb 6.8 2,870 vota
Vlerësimi TMDb 7.7 37 vota

Regjizori

Nate Parker
Regjizori

Aktorët

Omari Hardwick isOmar 'Derwood' Scott
Omar 'Derwood' Scott
Theo Rossi isOfficer Dominic Reyes
Officer Dominic Reyes
Beau Knapp isOfficer Mike Randall
Officer Mike Randall
Larry Sullivan isClay Dwyer
Clay Dwyer
Nate Parker isLincoln 'Linc' Jefferson
Lincoln 'Linc' Jefferson
Milauna Jackson isTayana Jefferson
Tayana Jefferson
Karibel Rodriguez isOfficer Costa
Officer Costa
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Cherry 2021
Showgirls (1995) me Titra Shqip
Fatal Attraction (1987) me Titra Shqip
American Ninja 3: Blood Hunt 1989
Minari (2021) me Titra Shqip
Sleepy Hollow (1999) me Titra Shqip
Love Spreads (2021) me Titra Shqip
Demolition (2016) me Titra Shqip
Boulevard (2014) me Titra Shqip
Bandidos (1967) me Titra Shqip
Uncle Vanya (2020) me Titra Shqip
The God Committee (2021) me Titra Shqip