Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 19 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Alien (1979) me Titra Shqip

Alien (1979) me Titra Shqip

Në hapësirë ​​askush nuk mund të të dëgjojë të bërtasësh.May. 25, 1979USA117 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Pas eksplorimit të pakujdesshëm të një anije kozmike të braktisur, një qenie monstruoze që mbjell terror futet në bordin e transportuesit hapësinor “Nostromo”. Nga shtatë anëtarët që përbëjnë ekuipazhin, kush do të jetë në gjendje t’i shpëtojë krijesës tmerruese?

 

 

Shënim

Në një kohë të shkurtër, filmi u bë një klasik: Scott ishte në gjendje të përziente në mënyrë të shkëlqyer trillimin shkencor me tmerrin. Përbindëshi u krijua nga stilisti i famshëm zviceran H.R. Giger; skenari është shkruar nga Dan O’Bannon dhe Roland Shusett, por drafti përfundimtar ishte nga Walter Hill dhe David Giler, të pakredituar. Oscar për efektet vizuale te Carlo Rambaldi.

Alien (1979) me Titra Shqip
Alien (1979) me Titra Shqip
Alien (1979) me Titra Shqip
Alien (1979) me Titra Shqip
Alien (1979) me Titra Shqip
Alien (1979) me Titra Shqip
Alien (1979) me Titra Shqip
Alien (1979) me Titra Shqip
Alien (1979) me Titra Shqip
Alien (1979) me Titra Shqip
Titulli origjinal Alien
Vlerësimi IMDb 8.4 821,782 vota
Vlerësimi TMDb 8.1 10,878 vota

Regjizori

Ridley Scott
Regjizori

Aktorët

Sigourney Weaver isLt. Ellen Louise Ripley
Lt. Ellen Louise Ripley
Tom Skerritt isArthur Koblenz Dallas
Arthur Koblenz Dallas
John Hurt isGilbert Ward Kane
Gilbert Ward Kane
Veronica Cartwright isJoan Marie Lambert
Joan Marie Lambert
Harry Dean Stanton isSamuel Elias Brett
Samuel Elias Brett
Yaphet Kotto isDennis Monroe Parker
Dennis Monroe Parker
Helen Horton isMother (voice)
Mother (voice)
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Jumper 2008
Wrong Place, Wrong Time 2021
False Positive (2021) me Titra Shqip
Let Us Prey (2014) me Titra Shqip
The Manor (2021) me Titra Shqip
Malignant (2021) me Titra Shqip
Awoken (2020) me Titra Shqip
Snowpiercer (2013)
Tamami: The Baby’s Curse (2008) me Titra Shqip
Ju-on: White Ghost (2009) me Titra Shqip
The Ordeal 2005
Benny Loves You (2019) me Titra Shqip