Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 9 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Aladdin (2019) me Titra Shqip

Aladdin (2019) me Titra Shqip

Zgjidhni me mençuri.May. 22, 2019USA128 Min.PG
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Aladdin është një djalë fatkeq, por i adhurueshëm në rrugë, i dashuruar me Princeshën e bukur Jasmine, vajzën e Sulltanit të Agrabah. Për të realizuar ëndrrën e tij ai do të jetë në gjendje të mbështetet në mbështetjen e Gjeniut, një krijesë magjike me fuqinë për të plotësuar tre dëshira për këdo që vjen në posedim të llambës së tij magjike, por gjithashtu do të duhet të mposhtë Jafar, magjistari i keq që synon pushtet mbi mbretërinë e Agrabah.

 

 

Aladdin – Për çfarë bëhet fjalë?

ALADDIN: ROMANCA DHE MIQËSIA NË LINDJEN E MESME MAGJIKE

Drejtuar nga Guy Ritchie dhe shkruar nga i njëjti me John August, Aladdin tregon historinë magjike të Aladdin, një djali rruge i cili në qytetin përrallor të Agrabah bie në dashuri me princeshën trime Jasmine, lufton kundër Jafarit të tmerrshëm dhe merr ndihmën e një gjeniu të guximshëm, i gatshëm për të përmbushur tre dëshirat e shprehura nga ata që zotërojnë llambën e tij magjike.

 

Nën drejtimin e fotografisë nga Alan Stewart, skenat nga Gemma Jackson, kostumet e Michael Wilkinson dhe muzika nga Alan Menken, Aladdin është adaptimi i veprimit të drejtpërdrejtë të filmit të animuar të Disney me të njëjtin emër Aladdin (1992), i cili vetë bazohet në përrallën e Aladdin dhe llamba e mrekullueshme, e përmbajtur në koleksionin Një Mijë e Një Netë. “Aladdin është një histori e madhe dashurie,” tha producenti Dan Lin. “Në të njëjtën kohë, është gjithashtu një histori e madhe miqësie. Nga njëra anë, ajo eksploron shpalosjen e historisë romantike të Aladdinit me Jasmine, ndërsa nga ana tjetër, gjurmon konsolidimin e miqësisë në rritje midis Gjeniut dhe Aladdinit. si në filmin vizatimor të vitit 1992, të riinterpretimit të një prej përrallave të njohura të përfshira në Një Mijë e Një Netë. Ne sigurisht nuk donim të prishnim atë që tani është një klasik i animacionit të Disney, një titull në të cilin gjithçka ishte perfekte, nga përmbajtja deri te kolona zanore. Ne thjesht donim ta bënim atë më modern dhe tërheqës, me aktorë të jetës reale dhe përzierjen e duhur të romancës, aksionit, muzikës dhe komedisë. “

Aladdin (2019) me Titra Shqip
Aladdin (2019) me Titra Shqip
Aladdin (2019) me Titra Shqip
Aladdin (2019) me Titra Shqip
Aladdin (2019) me Titra Shqip
Aladdin (2019) me Titra Shqip
Aladdin (2019) me Titra Shqip
Aladdin (2019) me Titra Shqip
Aladdin (2019) me Titra Shqip
Aladdin (2019) me Titra Shqip
Titulli origjinal Aladdin
Vlerësimi IMDb 6.9 243,504 vota
Vlerësimi TMDb 7.2 8,028 vota

Regjizori

Guy Ritchie
Regjizori

Aktorët

Will Smith isGenie / Mariner
Genie / Mariner
Navid Negahban isThe Sultan
The Sultan
Billy Magnussen isPrince Anders
Prince Anders
Alan Tudyk isIago (voice)
Iago (voice)
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Amazing Spider-Man 2 (2014) me Titra Shqip
The Pilgrim’s Progress (2019) me Titra Shqip
To: Gerard 2020
Return of the Jedi 1983
The Hunger Games (2012) me Titra Shqip
Justice Society: World War II 2021
Jungle Cruise (2021) me Titra Shqip
Sherlock Gnomes 2018 me Titra Shqip
Mortal Kombat 2021
Avengers Grimm (2015) me Titra Shqip
Beckett (2021) me Titra Shqip
The Road (2009) me Titra Shqip