Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 738 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
A Quiet Place Part II 2021 me Titra Shqip

A Quiet Place Part II 2021 me Titra Shqip

Heshtja nuk mjafton.May. 21, 2021United States97 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 3 vota

Përshkrimi i Filmit

Pas asaj që ndodhi më herët në shtëpi, familja Abbott është e detyruar të përballet me tmerret e botës së jashtme duke vazhduar luftën e tyre për mbijetesë në heshtje. Të detyruar të futen në një vend të panjohur, Abbotts së shpejti do të kuptojnë se krijesat e tmerrshme të tërhequra nga tingulli nuk janë kërcënimet e vetme për t’u kujdesur.

 

 

A Quiet Place Part II – Për çfare flet?

Drejtuar dhe shkruar nga John Krasinski, A Quiet Place Part II 2021 është vazhdimi i A Quiet Place 2018, narracioni i të cilit zhvillohet në një afat kohor. Pas ngjarjeve vrasëse që ndodhën në shtëpinë e tyre, Abbotët tani thirren të përballen me rreziqet e botës së jashtme. Për të mbijetuar, Evelyn dhe fëmijët e saj vazhdojnë të luftojnë në heshtje. Të detyruar të futen në një territor të panjohur, ata së shpejti do të kuptojnë se krijesat që sulmojnë me zhurmën më të vogël janë larg kërcënimit të vetëm në rrugën e tyre.

Me fotografi nga Polly Morgan, sete nga Jess Gonchor, kostume nga Kasia Walicka-Maimone dhe muzikë nga Marco Beltrami, A Quiet Place 2 edhe një herë tërheq triller horror për të treguar se si një familje duhet të gjejë një mënyrë për të mbijetuar në një botë ku heshtja është shpëtimi i vetëm.

Kapitulli i dytë i një lloj fabule moderne në lidhje me dashurinë familjare, nevojën për të komunikuar dhe instiktin e mbijetesës, Një Vend i Qetë 2 gjithmonë përqendrohet te Abbot-ët, të detyruar të largohen përtej kufijve sigurues të fermës së tyre dhe të përballen me rreziqe të panumërta të një natyrë jashtëtokësore.

Në kërkim të një strehe në një qytet të çmendur nga frika, të gjithë janë bërë armiq të të gjithëve: ndjeshmëria dhe marrëdhëniet njerëzore janë zhdukur praktikisht dhe Evelyn dhe fëmijët e saj përpiqen jo vetëm për të mbrojtur njëri-tjetrin, por edhe për të gjetur shpresë në heshtjen e tmerrshme që i rrethon.

Regjisori tha: “Unë vetë isha i befasuar nga mirëseardhja që iu dha kapitullit të parë. Për mua ishte një film i vetmuar dhe kurrë nuk do të kisha menduar për mundësinë e një vazhdimi. Meqenëse nuk më pëlqejnë vazhdimet që bien në përtaci ose si diçcka e parë tashmë edhe në filmat e tjerë, unë duhej të mbështetesha në krijimtarinë time në mënyrë që të mos shtrembëroja personazhet dhe konceptin nga i cili fillova herën e parë.

Prandaj vendosa që komploti do të lejojë që familja protagoniste të evoluojë falë një udhëtimi të ri emocional, një hap përpara drejt pavarësisë dhe bashkësisë së të mbijetuarve. Pastaj i bëra vetes shumë pyetje në lidhje me Emily dhe konceptin e prindërimit për të kuptuar se çfarë ndodh kur fëmijët largohen nga siguria e shtëpisë familjare për të shkuar në një botë të panjohur për ta. Duke lënë fermën, unë në këtë mënyrë duhej të tregoja se çfarë po ndodhte vërtet në planet, duke hapur kështu horizontin ndaj një skenari të panjohur.

Unë gjithashtu doja që kapitulli i dytë të fillonte disa sekonda pas përfundimit të e para: Abbot-ët ende mbërthehen nga dhimbja e një humbjeje të fortë kur detyrohen të lëvizin, një gjest deri më tani i paimagjinueshëm, gjithmonë dhe vetëm në heshtje. Vetëm në këtë mënyrë, në një kontekst krejtësisht në kaos, ata do të bëhen simboli i asaj se sa themelore është një familje kohezive dhe aftësia e saj për t’i rezistuar dhe rindërtuar vetveten, madje edhe përpara dyshimeve dhe vështirësive gjithnjë e më të mëdha “.

A Quiet Place Part II 2021 me Titra Shqip
A Quiet Place Part II 2021 me Titra Shqip
A Quiet Place Part II 2021 me Titra Shqip
A Quiet Place Part II 2021 me Titra Shqip
A Quiet Place Part II 2021 me Titra Shqip
A Quiet Place Part II 2021 me Titra Shqip
A Quiet Place Part II 2021 me Titra Shqip
A Quiet Place Part II 2021 me Titra Shqip
A Quiet Place Part II 2021 me Titra Shqip
A Quiet Place Part II 2021 me Titra Shqip
Titulli origjinal A Quiet Place Part II
Vlerësimi IMDb 7.9 23,617 vota
Vlerësimi TMDb 7.4 182 vota

Regjizori

Aktorët

Emily Blunt isEvelyn Abbott
Evelyn Abbott
John Krasinski isLee Abbott
Lee Abbott
Millicent Simmonds isRegan Abbott
Regan Abbott
Noah Jupe isMarcus Abbott
Marcus Abbott
Djimon Hounsou isMan on Island
Man on Island
Silas Pereira-Olson is7 Year Old Island Boy (uncredited)
7 Year Old Island Boy (uncredited)
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Winter Ridge (2018) me Titra Shqip
Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018) me Titra Shqip
Brothers by Blood (2021) me Titra Shqip
Argo (2012) me Titra Shqip
Danny Deckchair (2003) me Titra Shqip
I Care a Lot 2021 me Titra Shqip
X-Men: First Class 2011
Return of the Jedi 1983
Perfect Creature 2007
X (2011) me Titra Shqip
Boonie Bears: The Wild Life (2021) me Titra Shqip
The Death of Superman (2018) me Titra Shqip