Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 36 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.to
  • Server 4fcom
A Fistful of Dollars 1964

A Fistful of Dollars 1964

In his own way he is perhaps, the most dangerous man who ever lived!Jan. 18, 1964Italy99 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
9 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Një pistoler i vetëm me armë arrin në San Miguel, në kufirin meksikan. Këtu familjet Rojo dhe Morales kanë luftuar me njëri-tjetrin për vite me radhë për të kontrolluar kontrabandën. Heroi ynë luan një lojë të dyfishtë, duke u përpjekur t’i nxisë ata në betejën e fundit. I zbuluar dhe i torturuar, ai kthehet për të konsumuar një hakmarrje të tmerrshme, pasi torturuesit e tij kanë arritur ndërkohë të eleminojnë të gjithë kundërshtarët e tyre. Sergio Leone ka idenë verbuese për të bërë një perëndim të irrituar dhe ironik nga “Sfida e Samurait” e Kurosawa. Filmi do të ketë një sukses në të gjithë botën, me stilin e tij barok dhe funer. Varianti “spageti” do të ndihmojë për të ringjallur një zhanër legjendar, por në kërkim të oksigjenit. Një parabolë prestigjioze fillon për Eastwood.

A Fistful of Dollars 1964
A Fistful of Dollars 1964
A Fistful of Dollars 1964
A Fistful of Dollars 1964
A Fistful of Dollars 1964
A Fistful of Dollars 1964
A Fistful of Dollars 1964
A Fistful of Dollars 1964
A Fistful of Dollars 1964
A Fistful of Dollars 1964
Titulli origjinal Per un pugno di dollari
Vlerësimi IMDb 8 201,733 vota
Vlerësimi TMDb 7.9 2,868 vota

Regjizori

Sergio Leone
Regjizori

Aktorët

Wolfgang Lukschy isJohn Baxter
John Baxter
Sieghardt Rupp isEsteban Rojo
Esteban Rojo
Joseph Egger isPiripero
Piripero
Antonio Prieto isDon Benito Rojo / Don Miguel Rojo
Don Benito Rojo / Don Miguel Rojo
José Calvo isSilvanito
Silvanito
Margarita Lozano isConsuelo Baxter
Consuelo Baxter
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

A Million Ways to Die in the West (2014) me Titra Shqip
Spirit Untamed (2021) me Titra Shqip
Once Upon a Time in the West (1968) me Titra Shqip
Bandidos (1967) me Titra Shqip
No Man’s Land 2021
For a Few Dollars More (1965) me Titra Shqip
News of the World 2020
Shane (1953) me Titra Shqip
The Searchers 1956
For a Few Extra Dollars 1966
Cry Macho (2021) me Titra Shqip
A Sky Full of Stars for a Roof 1968