Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 392 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2mixdrop.to
  • Server 3evoload.io
  • Server 4voe.sx
A Dangerous Method 2011

A Dangerous Method 2011

Why deny what you desire the most.Sep. 30, 2011United Kingdom99 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
9.5 2 vota

Përshkrimi i Filmit

Historia e lindjes së mendimit psikoanalitik të treguar përmes marrëdhënies midis dy gjigandëve të shkencës së pavetëdijes: Sigmund Freud (Mortensen) dhe Carl Jung (Fassbender).

I joshur nga sfida e një rasti të pamundur, Dr. Carl Jung merr nën kujdes një paciente me emrin Sabina Spielrein e paekuilibruar, por edhe shumë e bukur. Arma e Jungut është metoda e mjeshtrit të tij të njohur, Sigmund Frojdit. Të dy burrat bien nën magjinë e Sabinës.

Shënim për A Dangerous Method 2011 me titra shqip

Në kërkim të saktësisë maksimale historike, pak para pedantizmit, ose menjëherë pas realizmit, Cronenberg arrin të përhapë një frymë ëndërrimtare mbi qëndrueshmërinë e konflikteve dhe arsyeve. Në detajet historike të eksplorimeve shkencore të 30-vjeçarit Jung dhe mentorit të tij 50-vjeçar Freud midis Zyrihut dhe Vjenës, Cronenberg mbërthen të shtrënguar në film, dhe në logjikën emocionale dhe intelektuale të shikuesit, fijet e pasionit midis Jungut të pakënaqur dhe Sabinës neurotike , e cila sugjeroi pyetjen themelore të tensionit vdekjeprurës të seksualitetit. Është një zgjedhje thelbësore: në këtë marrëdhënie, të mbikëqyrur nga një Frojd që mbron, ka drita, hije, materie dhe fiksime të një prej zbulimeve të mëdha të njerëzimit. Fëmijë të çdo krize të mendjes ndërsa bëhëshin prindër të dritës së vet. I errët.

A Dangerous Method 2011
A Dangerous Method 2011
A Dangerous Method 2011
A Dangerous Method 2011
A Dangerous Method 2011
Titulli origjinal A Dangerous Method
Vlerësimi IMDb 6.4 99,913 vota
Vlerësimi TMDb 6.3 1,531 vota

Regjizori

Aktorët

Keira Knightley isSabina Spielrein
Sabina Spielrein
Viggo Mortensen isSigmund Freud
Sigmund Freud
Sarah Gadon isEmma Jung
Emma Jung
Vincent Cassel isOtto Gross
Otto Gross
André Hennicke isProfessor Eugen Bleuler
Professor Eugen Bleuler
Arndt Schwering-Sohnrey isSándor Ferenczi
Sándor Ferenczi
Mignon Remé isJung's Secretary
Jung's Secretary
Franziska Arndt isBath Nurse
Bath Nurse
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Equal Standard (2020) me Titra Shqip
The Young and Prodigious T.S. Spivet 2013
An Act of War (2015) me Titra Shqip
Miss Pettigrew Lives for a Day 2008
Caught by a Wave 2021
Good on Paper (2021) me Titra Shqip
The Man from Earth (2007) me Titra Shqip
Glass Jaw (2018) me Titra Shqip
Saving Private Ryan (1998)
Dog Day Afternoon (1975) me Titra Shqip
Dirty Dancing (1987) me Titra Shqip
Hitman’s Wife’s Bodyguard (2021) me Titra Shqip