Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 19 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
A Beautiful Mind (2001) me Titra Shqip

A Beautiful Mind (2001) me Titra Shqip

Ai e pa botën në një mënyrë që askush nuk mund ta imagjinonte.Dec. 11, 2001United States135 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
6 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Në 1948 John Forbes Nash jr. është në Princeton me bursat më të lakmuara; por ai nuk është i racës klasike të studentëve që për breza të tërë kanë pasur universitetin në gjak dhe në mënyrën e tyre. Borgjez i vogël, pak përtac, kokën në re, shumë gromësirë, aspak i mësuar me ritet e rinisë, matematicieni që do të shënohet nga skizofrenia shtjellon teorinë e tij ekonomike të lojërave. Sipas tij, luhatjet në tregjet financiare mund të llogariten shumë saktësisht. Idetë e tij nuk kaluan pa u vënë re dhe një përfaqësues i Departamentit të Mbrojtjes vjen tek ai për t’i ofruar atij bashkëpunim. Por jeta e tij do të shënohet edhe nga sëmundje mendore.

A Beautiful Mind (2001) me Titra Shqip
A Beautiful Mind (2001) me Titra Shqip
A Beautiful Mind (2001) me Titra Shqip
A Beautiful Mind (2001) me Titra Shqip
A Beautiful Mind (2001) me Titra Shqip
A Beautiful Mind (2001) me Titra Shqip
A Beautiful Mind (2001) me Titra Shqip
A Beautiful Mind (2001) me Titra Shqip
A Beautiful Mind (2001) me Titra Shqip
Titulli origjinal A Beautiful Mind
Vlerësimi IMDb 8.2 868,040 vota
Vlerësimi TMDb 7.8 7,719 vota

Regjizori

Ron Howard
Regjizori

Aktorët

Russell Crowe isJohn Nash
John Nash
Ed Harris isWilliam Parcher
William Parcher
Paul Bettany isCharles Herman
Charles Herman
Josh Lucas isMartin Hansen
Martin Hansen
Adam Goldberg isRichard Sol
Richard Sol
Judd Hirsch isHelinger
Helinger
Jason Gray-Stanford isAinsley Neilson
Ainsley Neilson
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Elite Squad: The Enemy Within 2010
Birds of Paradise (2021) me Titra Shqip
Femme Fatale (2002) me Titra Shqip
The Prom 2020
To All the Boys: Always and Forever 2021
The Tunnel (2019) me Titra Shqip
Afterlife of the Party (2021) me Titra Shqip
News of the World 2020
Edge of the World (2021) me Titra Shqip
Winter Passing 2006 me Titra Shqip
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2 (2021) me Titra Shqip
Danny Deckchair (2003) me Titra Shqip