Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 23 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
2012 (2009) me Titra Shqip

2012 (2009) me Titra Shqip

U paralajmëruam.Oct. 10, 2009USA158 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Dr. Adrian Helmsley, pjesë e një ekipi gjeofizik në të gjithë botën që heton efektin në rrezatimin në tokë nga stuhitë diellore të pashembullta, mëson se bërthama e tokës po nxehet. Ai paralajmëron Presidentin amerikan Thomas Wilson se korja e tokës po bëhet e paqëndrueshme dhe se pa përgatitjet e duhura për të shpëtuar një pjesë të popullsisë së botës, e gjithë bota është e dënuar. Ndërkohë, shkrimtari Jackson Curtis mëson për këtë informacion. Ndërsa udhëheqësit botërorë garojnë për të ndërtuar “harqe” për t’i shpëtuar kataklizmës së afërt, Curtis përpiqet të gjejë një mënyrë për të shpëtuar familjen e tij. Ndërkohë, shpërthimet vullkanike dhe tërmetet me fuqi të paparë bëjnë kërdinë në të gjithë botën.

2012 (2009) me Titra Shqip
2012 (2009) me Titra Shqip
2012 (2009) me Titra Shqip
2012 (2009) me Titra Shqip
2012 (2009) me Titra Shqip
2012 (2009) me Titra Shqip
2012 (2009) me Titra Shqip
2012 (2009) me Titra Shqip
2012 (2009) me Titra Shqip
Titulli origjinal 2012
Vlerësimi IMDb 5.8 363,576 vota
Vlerësimi TMDb 5.8 9,885 vota

Regjizori

Aktorët

John Cusack isJackson Curtis
Jackson Curtis
Chiwetel Ejiofor isAdrian Helmsley
Adrian Helmsley
Amanda Peet isKate Curtis
Kate Curtis
Oliver Platt isCarl Anheuser
Carl Anheuser
Thandiwe Newton isLaura Wilson
Laura Wilson
Tom McCarthy isGordon Silberman
Gordon Silberman
George Segal isTony Delgatto
Tony Delgatto
Danny Glover isPresident Thomas Wilson
President Thomas Wilson
Woody Harrelson isCharlie Frost
Charlie Frost
Liam James isNoah Curtis
Noah Curtis
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Return of the Jedi 1983
Mosley (2019) me Titra Shqip
The Circle (2017) me Titra Shqip
Meander (2021) me Titra Shqip
Wanted (2008)
Vanquish 2021
Sniper: Special Ops 2016
Wrath of the Titans 2012
Lions for Lambs 2007
Santana (2020)
Moonbound (2021) me Titra Shqip
Platoon (1986) me Titra Shqip