Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 14 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
2001: A Space Odyssey (1968) me Titra Shqip

2001: A Space Odyssey (1968) me Titra Shqip

Udhëtimi përfundimtar.Apr. 02, 1968United Kingdom149 Min.G
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Pasi “zbuluan” një monolit misterioz, një grup majmunësh dëshmojnë se posedojnë shkëndijën e inteligjencës. Primatët e përdorin atë menjëherë duke përdorur një kockë si një mjet për të gjuajtur, por edhe si një armë për të vrarë të tjerët në llojin e tyre. Viti 2001, në Hënë zbulohet një monolit misterioz, identik me atë parahistorik, i cili merr impulse nga Jupiteri. Disa kohë më vonë, gjatë rrugës për në planetin më të madh në sistemin tonë diellor, astronauti Bowman detyrohet të “vrasë” kompjuterin Hal 9000, fajtor për vdekjen e ekuipazhit. Por as për të nuk ka kthim.

 

 

Shënim

Filmi vizionar, “filozofik”, në kufi me kuptueshmërinë racionale: absolutisht magjepsës. Një nga klasikët e kinemasë dhe themeluesi i fantashkencës kinematografike moderne, por edhe një meditim abismal mbi (dhe më gjerë) historinë e njeriut.

2001: A Space Odyssey (1968) me Titra Shqip
2001: A Space Odyssey (1968) me Titra Shqip
2001: A Space Odyssey (1968) me Titra Shqip
2001: A Space Odyssey (1968) me Titra Shqip
2001: A Space Odyssey (1968) me Titra Shqip
2001: A Space Odyssey (1968) me Titra Shqip
2001: A Space Odyssey (1968) me Titra Shqip
2001: A Space Odyssey (1968) me Titra Shqip
2001: A Space Odyssey (1968) me Titra Shqip
2001: A Space Odyssey (1968) me Titra Shqip
Titulli origjinal 2001: A Space Odyssey
Vlerësimi IMDb 8.3 627,504 vota
Vlerësimi TMDb 8.1 8,661 vota

Regjizori

Aktorët

Keir Dullea isDr. David Bowman
Dr. David Bowman
Gary Lockwood isDr. Frank Poole
Dr. Frank Poole
William Sylvester isDr. Heywood Floyd
Dr. Heywood Floyd
Douglas Rain isHAL 9000 (voice)
HAL 9000 (voice)
Daniel Richter isMoonwatcher
Moonwatcher
Leonard Rossiter isDr. Andrei Smyslov
Dr. Andrei Smyslov
Robert Beatty isDr. Ralph Halvorsen
Dr. Ralph Halvorsen
Sean Sullivan isDr. Roy Michaels
Dr. Roy Michaels
Frank Miller isMission Controller
Mission Controller
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018) me Titra Shqip
Austin Powers: International Man of Mystery 1997
Terminator Genisys 2015
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith 2005
The Grudge 3 (2009) me Titra Shqip
Occupation: Rainfall (2021) me Titra Shqip
Blue Crush (2002) me Titra Shqip
Virgin Territory (2007) me Titra Shqip
Jindabyne 2006
Death Racers (2008) me Titra Shqip
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)