Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 1 Shikime Raporto Problem

  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to

Vikings (2013): 2x8

Boneless

Një profeci e Aslaug bëhet e vërtetë kur gruaja lind një fëmijë të gjymtuar. Edhe pse Ragnar është i bindur se fëmija nuk do të kishte të ardhme në shoqërinë Vikinge, Aslaug është e vendosur ta mbajë djalin e saj gjallë dhe vendos ta quajë Ivar, së cilës Ragnar i shton pseudonimin pa kocka. Pasi u mor me pasojat e vdekjes së burrit të saj, Laugertha arrin në Kattegat me anijet dhe luftëtarët e saj.

Në Wessex, Mbreti Ecbert pret Princeshën Kwenthrith të Mercia. Kjo e fundit, pas vrasjes së vëllait të saj mbretit, u desh të ikë në mënyrë që të mos binte në kthetrat e xhaxhait të saj, i cili tani e ka shpallur veten mbret të ri. Kwenthrith tregon oreksin e saj seksual të papërmbajtur dhe intrigohet veçanërisht nga luftëtarët Viking dhe Athelstan. Në Kattegat, mosmarrëveshja midis Flokit dhe Ragnarit bëhet gjithnjë e më e dukshme dhe mbreti Horik shfrytëzon rastin të përpiqet të tërheqë drejtuesin e anijeve tek vetja.

Pasi zbarkon në Wessex, Ragnar dërgon Torstein te mbreti Ecbert për ta informuar për mbërritjen e tyre pa u këshilluar as me Lagertha dhe as me Horik, veprim që shkakton një acarim të fortë të këtij të fundit. Pas pak, Princi Aethelwulf arrin në kampin Viking i shoqëruar nga një grup i vogël ushtarësh. Aethelwulf flet me Ragnar dhe e fton atë të vizitojë babanë e tij Ecbert dhe si një shenjë e mirë i jep Ragnar byzylykun Athelstan, duke e siguruar që murgu është ende gjallë.

Megjithëse Ragnar ka garantuar sigurinë e tyre, Aethelwulf dhe njerëzit e tij janë në pritë nga njerëzit e Horik të udhëhequr nga djali i tij Erlendur. Vetëm Aethelwulf shpëtohet nga masakra dhe arrin të shpëtojë.

Vikings: 2×8 me Titra Shqip
Vikings: 2×8 me Titra Shqip
Vikings: 2×8 me Titra Shqip
Vikings: 2×8 me Titra Shqip
Vikings: 2×8 me Titra Shqip
Vikings: 2×8 me Titra Shqip
Vikings: 2×8 me Titra Shqip
Apr. 17, 2014
Shpërndarë0