Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 1 Shikime Raporto Problem

  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to

Vikings (2013): 2x7

Blood Eagle

Horik dhe Ragnar bien dakord se ata kanë nevojë të sigurojnë shumë luftëtarë dhe anije nëse ata synojnë të kthehen në Angli, dhe Horik bind Ragnar të shtyjë ekzekutimin e Borg derisa të gjejnë një aleat të ri. Helga i zbulon Flokit se është shtatzënë dhe të dy vendosin të martohen. Helga do të donte të kishte bekimin e Ragnarit, por Floki përgjigjet se ata nuk kanë nevojë për të. Siggy i thotë Mbretit Horik se ajo dëshiron ta ndihmojë atë, duke i treguar për dobësitë e Ragnar.

Ragnar viziton fallxhorin, i cili i zbulon atij se Athelstan është ende gjallë, por që ai ka ri-përqafuar besimin e krishterë. Në Wessex, mbreti Ecbert i propozon një aleancë mbretit Aelle të Northumbria kundër mbretërisë së dobët të Mercia dhe kundër një pushtimi të mundshëm Viking. Për të forcuar aleancën dhe më në fund për ta bindur atë, mbreti Ecbert i propozon Aelle një martesë midis djalit të tij Aethelwulf dhe vajzës së Aelle, Princesha Judith.

Ragnar merr një ofertë aleance nga një farë jarl Ingstad dhe bie dakord ta takojë atë. Me të arritur te jarli, Ragnar zbulon se është Lagertha, e cila u bë jarl pas vdekjes së burrit të saj. Aslaug i rrëfen Ragnarit se admiron Lagertha: ajo i thotë se çdo grua në fshat do të donte të ishte si ajo dhe se ajo është i lumtur që Lagertha ka bashkuar forcat e saj me ato të Ragnar dhe Horik.

Bjorn vazhdon të mbahet në distancë nga skllavja e bukur Þorunn. Rollo e detyron Siggy të rrëfehet se ajo gënjeu me mbretin Horik. Ndërkohë, ky i fundit viziton Borg, duke e siguruar që të injorojë qëllimet e vërteta të Ragnar.

Horik zbulon gjithashtu qëllimin e tij për ta liruar dhe për të vrarë Ragnar së bashku. Kur vjen koha për ekzekutimin e shqiponjës së gjakut, Borg kupton se ai është mashtruar dhe Ragnar vazhdon me ceremoninë e përgjakshme.

Vikings: 2×7 me Titra Shqip
Vikings: 2×7 me Titra Shqip
Vikings: 2×7 me Titra Shqip
Vikings: 2×7 me Titra Shqip
Vikings: 2×7 me Titra Shqip
Vikings: 2×7 me Titra Shqip
Apr. 10, 2014
Shpërndarë0