Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 1 Shikime Raporto Problem

  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to

Vikings (2013): 2x1

Brother's War

Skandinavi, 796 pas Krishtit Rollo doli në krah të Jarl Borg kundër Mbretit Horik dhe Ragnar. Fillon një betejë e dhunshme midis dy palëve, në të cilën Floki plagoset rëndë dhe Rollo vret disa shokë të vjetër si Arne. Përballë vëllait të tij, Rollo vendos të mos e luftojë atë. Pas betejës, mbreti Horik dhe Jarl Borg kërkojnë një marrëveshje, por asnjëri nuk është i gatshëm të bëjë ndonjë lëshim për tjetrin.

Ragnar e kursen ditën duke i bindur ata të bashkojnë forcat dhe të përqendrohen në tokat në perëndim, plot thesare dhe toka për të pushtuar. Kur Vikingët kthehen në Kattegat, Lagertha mëson nga Bjorn për pabesinë e burrit të saj, ndërsa Rollo duhet të gjykohet për tradhëti kundër kontit të tij. Ragnar zgjedh të shpëtojë vëllain e tij nga dënimi me vdekje duke i dhënë ryshfet ligjvënësit me një monedhë ari.

Rollo, nga çnderimi, vendos të largohet nga fshati, por Siggy e pengon. Ragnar shkon në breg të detit për t’i dhënë lamtumirë vajzës së tij Gyda. Shpejt pas, arrin anija e Princeshës Aslaug. Princesha sjell me vete oferta ushqimore pasi është shtatzënë me djalin e Ragnar. Mbahet një banket në të cilin merr pjesë edhe Floki.

Gjatë banketit, Ragnar flet për faktin se ai nuk do të hidhërohej nëse do të merrte Aslaug si gruan e tij të dytë si nënë e fëmijës së tij të ardhshëm. Duke parë sjelljen e Ragnar-it të egër, Lagertha vendos të largohet nga fshati pa e paralajmëruar atë. Fillimisht, Bjorn vendos të qëndrojë me babanë e tij, por kur ky i fundit mëson largimin e Lagertha, ai e ndjek. Pas një dialogu të shkurtër, mbërrin edhe Bjorn, i cili zgjedh të largohet nga Kattegat me Lagertha.

Vikings: 2×1 me Titra Shqip
Vikings: 2×1 me Titra Shqip
Vikings: 2×1 me Titra Shqip
Vikings: 2×1 me Titra Shqip
Vikings: 2×1 me Titra Shqip
Vikings: 2×1 me Titra Shqip
Vikings: 2×1 me Titra Shqip
Vikings: 2×1 me Titra Shqip
Vikings: 2×1 me Titra Shqip
Vikings: 2×1 me Titra Shqip
Feb. 27, 2014
Shpërndarë0