Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 43 Shikime Raporto Problem

  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to

Human Body: Pushing the Limits (2008) me Titra Shqip: 1x1

Sight

Pamja është mbreti i shqisave. Më shumë se 80 përqind e asaj që dimë për botën vjen përmes syve tanë – pa shikimin tonë ne jemi të humbur. Në këtë episod, ne zbulojmë funksionimet e brendshme të sistemit tonë vizual siç nuk ishin parë kurrë më parë, duke konfirmuar gjallërisht se përshtatjet e lashta njerëzore rezultojnë jo më pak vendimtare në jetën moderne. Fuqitë mahnitëse të fshehura në sytë tanë janë sjellë në jetë nga histori të vërteta duke përfshirë:

* Një patrullues mbështetet në fuqinë e shikimit pasi rrezikon jetën e tij në një ndjekje me shpejtësi të madhe të një të dyshuari për vrasje.

* Një zjarrfikës zvarritet përmes tymit të dendur në një ndërtesë të djegur për të kërkuar të mbijetuar duke përdorur vizionin e lindur të natës dhe të dhëna të deshifruara nga qendra e shikimit të trurit të tij.

* Një roje shpëtimi zbaton aftësitë e tij të jashtëzakonshme të njohjes së modelit për të parë një njeri të mbytur mes mijëra në plazh.

Plus, si na mashtrojnë magjistarët me iluzionet e tyre? Çfarë fshihet pas mistereve të ëndrrave tona? Dhe cilat fuqi të reja do të zbulohen nga zbulimet e fundit shkencore që u mundësojnë mjekëve të lidhin një aparat fotografik direkt në tru?

Mar. 02, 2008
Shpërndarë0